دستگیری ۱۹۵ نفر اراذل و اوباش در ۲۴ ساعت

۱۸۱ واحد صنفی، باشگاه بدنسازی و قهوه‌خانه و پاتوق‌های این افراد و همچنین ۵۰ پارک و تفرجگاه و ۲۰ نقطه‌ای که مردم با پلیس ۱۱۰ درمیان گذاشته بودند پاکسازی شد و ۱۹۵ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند. در بین دستگیرشدگان افرادی که به توزیع CD مستهجن، نصب و خرید وفروش ماهواره و همچنین افرادی که استفاده از سلاح غیرقانونی می‌کردند بودند و ۴۰ نفر از دستگیر شدگان زیر ۱۸ سال سن داشنتد که به علت صغر سن تحویل خانواده‌هایشان شدند.

دستگیری ۱۹۵ نفر اراذل و اوباش در ۲۴ ساعت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۵ نفر از اراذل و اوباش پایتخت با تلاش بی‌وقفه ماموران پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه سومین مرحله اجرای طرح ارتقای امنیت و آرامش و برخورد با اراذل، اوباش و مزاحمین نوامیس در تفرجگاه‌ها و محلات پایتخت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به لطف خدا و همکاری ماموران سخت‌کوش پلیس اطلاعات و امنیت پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته سومین مرحله برخورد با اراذل، اوباش و مزاحمین نوامیس به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در این راستا ۱۸۱ واحد صنفی، باشگاه بدنسازی و قهوه‌خانه و پاتوق‌های این افراد و همچنین ۵۰ پارک و تفرجگاه و ۲۰ نقطه‌ای که مردم با پلیس ۱۱۰ درمیان گذاشته بودند پاکسازی شد و ۱۹۵ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند. در بین دستگیرشدگان افرادی که به توزیع CD مستهجن، نصب و خرید وفروش ماهواره و همچنین افرادی که استفاده از سلاح غیرقانونی می‌کردند بودند و ۴۰ نفر از دستگیر شدگان زیر ۱۸ سال سن داشنتد که به علت صغر سن تحویل خانواده‌هایشان شدند.

سردار رحیمی افزود: زورگیری، تجاوز به عنف، قصد عناوین، تخریب اموال عمومی و خصوصی، درگیری مسلحانه، استفاده از سلاح سرد و گرم، تشویش اذهان عمومی و کری‌خانی از جمله موارد اتهامی دستگیرشدگان است. از این افراد ۲۴ قبضه سلاح سرد از جمله چاقو، قمه و وسایل تخریب؛ ۱۳ قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۷۷۰۰ رسیور و تجهیزات ماهواره‌ای، ۶ میلیون سی‌دی مستهجن و مبتذل و ۴ دستگاه موتور سیکلت کشف و ضبط شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت با اعلام این مطلب که کار اطلاعاتی طرح بعدی پلیس اطلاعات و امنیت و دستگیری اراذل و اوباش از هم اینک کلید خورده است، اعلام کرد: پلیس اجازه قدرت‌نمایی به اراذل و اوباش در پایتخت را نمی‌دهد. همچنین حدود ۹۰ نفر از دستگیرشدگان سابقه شرارت، مزاحمت، درگیری خیابانی و تخریب اموال عمومی و خصوصی را دارند؛ تعدادی از آن‌ها اخیرا از زندان آزاد شده‌اند.