ریزش یورو در سامانه نیما/ نرخ به کمتر از ۹۰۰۰تومان رسید

نرخ هر یورو درسامانه نیما به کمتر از ۹ هزار تومان رسید ضمن اینکه تامین ارز واردات با کاهش قیمت‌ها در سامانه نیما سرعت گرفت.

ریزش یورو در سامانه نیما/ نرخ به کمتر از ۹۰۰۰تومان رسید

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، از ابتدای اجرای بسته جدید ارزی در تاریخ 16 مردادماه تا کنون حدود 680 میلیون یورو از ارز حاصل از صادرات غیر نفتی توسط سامانه نیما جذب و از این مقدار بیش از 480 میلیون یورو جهت تامین ارز واردات کالا و خدمات به کشور، فروخته شده است.به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، از آنجا که در هفته‌های ابتدایی تجار و بازرگانان به علت بالا بودن قیمت رغبتی به ارائه‌ تقاضا در بازار دوم نداشتند، کاهش تقاضا منجر به کاهش قیمت ارز توسط صادرکنندگان شد و ‌با ورود قیمت یورو به زیر 9000 تومان در روزهای اخیر شاهد افزایش تقاضا در این بازار هستیم. به گونه‌ای تقاضای ارز در روز یکشنبه مورخ 4 شهریور ماه با رشد قابل توجهی مواجه شده است.

این روند افزایش در ارسال تقاضا نشان‌دهنده‌ اطمینان تجار به بازار دوم و سامانه نیما است که نوید بازگشت ثبات به بازار ارز را می‌دهد.

بدیهی است با توجه به اختلاف میزان ارز عرضه و فروخته شده در سامانه نیما، شاهد کاهش نرخ ارز در روزهای آتی و افزایش بیش از پیش تقاضا باشیم.