باند زورگیری ۱۸‌ساله‌ها متلاشی شد

علیرضا در همان تحقیقات اولیه صراحتا به بیش از ۵۰ فقره سرقت به شیوه زورگیری در تهران و شهرری با همدستی سه جوان ۱۸‌ساله دیگر به نام‌های محمد، بصیر و حمیدرضا اعتراف کرد. کارآگاهان پس از مشخص‌شدن هویت سه عضو دیگر گروه، مخفیگاه حمیدرضا. ت (۱۸‌ساله) را که سردسته باند بود، در منطقه شوش شناسایی کردند و این جوان را در‌حالی‌که با اطلاع از حضور کارآگاهان به پشت بام متواری شده بود، داخل اتاقک مخصوص نگهداری کبوتر دستگیر کردند.

پلیس آگاهی تهران با انتشار تصویر چهار جوان زورگیر از افرادی که این متهمان از آن‌ها سرقت کرده‌اند خواست برای پیگیری شکایت خود اقدام کنند.


به گزارش شرق، جوانی ۱۸ ساله روز نهم تیر با مراجعه به گشت کلانتری ۱۳۱ به مأموران اعلام کرد دو سرنشین یک موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ قرمزرنگ، با تهدید چاقو و ضرب‌وجرح گوشی‌همراهش را سرقت کرده‌اند. با اعلام خبر اولیه مبنی بر وقوع سرقت به‌شیوه زورگیری در محدوده کلانتری ۱۳۱ شهرری از سوی سرنشینان یک موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ قرمزرنگ، اجرای طرح مهار به مرحله اجرا گذاشته شد و درپی آن سرنشین یک موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ به نام علیرضا (۱۷ ساله) دستگیر شد.

با شناسایی متهم دستگیرشده به‌عنوان یکی از سارقان زورگیر، پرونده مقدماتی تشکیل شد و متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

«علیرضا» در همان تحقیقات اولیه صراحتا به بیش از ۵۰ فقره سرقت به شیوه زورگیری در تهران و شهرری با همدستی سه جوان ۱۸‌ساله دیگر به نام‌های محمد، بصیر و حمیدرضا اعتراف کرد. کارآگاهان پس از مشخص‌شدن هویت سه عضو دیگر گروه، مخفیگاه «حمیدرضا. ت» (۱۸‌ساله) را که سردسته باند بود، در منطقه شوش شناسایی کردند و این جوان را در‌حالی‌که با اطلاع از حضور کارآگاهان به پشت بام متواری شده بود، داخل اتاقک مخصوص نگهداری کبوتر دستگیر کردند.

در ادامه دو عضو دیگر گروه نیز در دو عملیات جداگانه هم‌زمان، دستگیر و به پایگاه نهم آگاهی منتقل شدند. سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این پرونده گفت: اعضای این گروه از سارقان زورگیر و خشن صراحتا به بیش از ۱۰۰ فقره زورگیری همراه با ضرب‌و‌شتم، به‌ویژه سرقت از افراد نوجوان در مناطق مختلف شهرری و تهران، به‌ویژه در مناطق خراسان و خاوران با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ قرمز و مشکی و در قالب گروه‌های دو یا چهار نفره اعتراف کردند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، با توجه به اعتراف صریح متهمان به سرقت‌های متعدد، پراکندگی سرقت‌ها در مناطق گوناگون شهر تهران و با شناسایی دقیق متهمان از سوی تعدادی از مال‌باختگان، به‌منظور شناسایی دیگر مال‌باختگان هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری برای انتشار بدون پوشش تصاویر اعضای این گروه انجام شده است؛ بنابراین از مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصاویر این سارقان زورگیر شدند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به این پایگاه در شهرری، خیابان آستانه مراجعه کنند.