آدم‌ربایی برای ۵ کیلو مواد مخدر!

شخصی به‌نام حامد روز سوم مرداد خودروی پژوی پسرم را امانت گرفت و صبح روز بعد آن را پس داد، اما پس از گذشت یک ساعت مجددا به پسرم مراجعه کرد و این‌بار مدعی شد مقدار پنج کیلوگرم تریاک داخل خودرو بوده و پسرم باید این مواد را به او پس بدهد.

جوانی ۲۴ ساله که گروگان گرفته‌شده و ربایندگان از خانواده او درخواست پنج کیلوگرم موادمخدر کرده بودند، آزاد شد.

به گزارش شرق، پرونده‌ای با موضوع آدم‌ربایی روز ۱۳ مرداد از کلانتری ۱۵۹ بی‌سیم به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که درپی آن شخصی مدعی بود پسرش به نام میلاد (۲۴ ساله) ربوده شده است.

شاکی پرونده پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: شخصی به‌نام حامد روز سوم مرداد خودروی پژوی پسرم را امانت گرفت و صبح روز بعد آن را پس داد، اما پس از گذشت یک ساعت مجددا به پسرم مراجعه کرد و این‌بار مدعی شد مقدار پنج کیلوگرم تریاک داخل خودرو بوده و پسرم باید این مواد را به او پس بدهد.

شاکی پرونده درباره ربوده‌شدن پسرش به کارآگاهان گفت: پس از گذشت چند روز از این ماجرا و اظهار بی‌اطلاعی پسرم از وجود موادمخدر داخل ماشینش، حامد به‌همراه چند مرد ناشناس اقدام به ربودن پسرم از در منزل با خودروی ۲۰۶ سفید‌رنگ کرد و در تماس تلفنی از طریق تلفن همراه پسرم گفت: باید موادمخدر مفقودی را به آن‌ها تحویل دهیم. او تهدید کرد در صورت تحویل‌ندادن مواد یا مراجعه به پلیس، پسرم را خواهد کشت.

کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی خودروی مورد استفاده در آدم‌ربایی و سپس شناسایی مالک آن به نام ناصر در محدوده خیابان پیروزی شدند و با مراجعه به محل سکونت صاحب خودرو، ناصر (۳۶ ساله)، را دستگیر کردند.

ناصر در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از موضوع آدم‌ربایی شد، اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: در زمان آدم‌ربایی همراه حامد حضور داشت و جوان ربوده‌شده را به ساختمانی متروکه در منطقه کهریزک منتقل کردند. کارآگاهان هم‌زمان با دستگیری اولین متهم پرونده و شناسایی محل نگهداری میلاد، اطلاع پیدا کردند آدم‌ربایان بلافاصله پس از دستگیری همدستشان به‌دست پلیس، گروگان را در محدوده اتوبان افسریه آزاد کردند و موضوع را به‌صورت تلفنی به خانواده او اطلاع دادند. با نجات میلاد از دست آدم‌ربایان، کارآگاهان به تحقیق از او پرداختند.


میلاد گفت: «حامد همراه چند نفر ناشناس من را به‌زور سلاح سرد و گرم سوار خودروی ۲۰۶ سفید‌رنگ کرده و به مکانی ناشناس منتقل کردند. در زمان نگهداری من در این محل، آن‌ها اطلاع پیدا کردند که یکی از همدستانشان ازسوی پلیس دستگیر شده به همین علت و از ترس دستگیری تصمیم گرفتند مرا آزاد کنند و پس از بردن من به محدوده افسریه مرا از ماشین پیاده کردند و خودشان از محل دور شدند».

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور‌گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری دو متهم دیگر در این پرونده گفت: با وجود رهاسازی فرد ربوده‌شده از سوی ربایندگان، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به شناسایی مخفیگاه متهمان در یکی از شهرک‌های حاشیه جنوب تهران کردند و با حضور در این محل موفق به دستگیری دو متهم دیگر پرونده شدند. تحقیقات برای دستگیری متهم اصلی پرونده کماکان در دستور کار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.