آمار رسمی قربانیان حادثه فرو ریختن پل در ایتالیا

در پی پایان عملیات امداد و یافتن قربانیان فرو ریختن پلی در ایتالیا، آمار رسمی جانباختگان 43 نفر اعلام شد.

خبرگزاری فارس: پس از پایان یافتن عملیات امدادونجات در شهر «جنوا» واقع در ایتالیا در پی فرو ریختن یک پل، شمار قربانیان به صورت رسمی ۴۳ نفر اعلام شد.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، عملیات نیمه شب گذشته پس از اینکه سه جسد دیگر هم پیدا شد، خاتمه یافت.با این حال،‌نه نفر از مردم همچنان در بیمارستان هستند که حال چهار نفر وخیم اعلام شده است.

«استفانو زانوت» یکی از مقامات ارشد آتش‌نشانی هم گفت علاوه برکسانی که اسامی آنها در لیست گم شدگان قراردارد تلاش‌ها برای به قطعیت رسیدن اینکه فرد دیگری خارج از لیست در زیر آوار نمانده باشد ادامه دارد.

وی گفت که کارگران در تلاش بودند تا محل حادثه را ایمن کنند و بازرسان این امکان را داشته باشند که درباره دلیل حادثه تحقیق کنند.

برای بازسازی این پل، مبلغ نیم میلیارد یورو اختصاص داده شده است. همچنین بودجه‌ای هم برای کمک به خانواده قربانیان و افرادی که در پی این حادثه آواره شده‌اند در نظر گرفته شده است.

بخشی از پل «موراندی» که در سال ۱۹۶۸ ساخته شده بود، اما به دلیل پاره‌ای بازسازی‌ها در سال ۲۰۱۶ مدتی بسته شده بود، سه‌شنبه گذشته بر فراز بزرگراهی فرو ریخت و تعدادی خودرو زیر آوار قرار گرفتند.«دانیلو تونینلی» وزیر حمل‌ونقل ایتالیا، حادثه رخ داده را یک «تراژدی بزرگ» توصیف کرد.