انتقام با انتشار تصاویر شخصی در اینستاگرام!

متهم در مواجه با مدارک و مستندات موجود به جرم خود اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی و هتک حیثیت شاکی بدلیل اختلافات خانوادگی و تسویه حساب شخصی با وی عنوان داشت.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که در سایت‌های اینترنتی و صفحات شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی و مطالب کذب علیه یکی از شهروندان کرده بود، خبر داد.

به گزارش پلیس، سرهنگ علی جمالی گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر اینکه در شبکه اجتماعی اینستاگرام، تصاویر شخصی وی و خانواده اش منتشر شده و با درج شماره تلفن همراه و بیان مطالب توهین آمیز باعث هتک حیثیت وی و خانواده اش شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی و پیگیری‌های اطلاعاتی لازم توسط کارشناسان این پلیس، متهم که یکی از نزدیکان شاکی بود در کمترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شد.


رئیس پلیس فتای ایلام ادامه داد: متهم در مواجه با مدارک و مستندات موجود به جرم خود اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی و هتک حیثیت شاکی بدلیل اختلافات خانوادگی و تسویه حساب شخصی با وی عنوان داشت.


سرهنگ جمالی تاکید کرد: مطابق ماده ۱۷ قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس و جزای نقدی یا هر ۲ مجازات محکوم خواهد شد.


وی اضافه کرد: شهروندان همواره مراقب اطلاعات خصوصی و شخصی و خانوادگی خود باشید، زیرا ممکن است افرادی با انتشار تصاویر خصوصی شما در فضای مجازی، درصدد سودجویی و هتک حیثیت، از شما برآیند.