جیمبو در تهران به دام افتاد

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق سابقه دار لوازم خودرو معروف به جیمبو که ۱۷ سال سابقه حبس داشته و پس از یک سال آزادی از زندان با موتور خورجین دار اقدام به سرقت کرده بود، دستگیر شد.

خبرگزاری ایلنا: رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق سابقه دار لوازم خودرو معروف به جیمبو که ۱۷ سال سابقه حبس داشته و پس از یک سال آزادی از زندان با موتور خورجین دار اقدام به سرقت کرده بود، دستگیر شد.

سرهنگ ظهیری رییس پلیس پیشگیری پایتخت در تشریح این خبر گفت : روز سه شنبه هفته گذشته یک خودروی تاکسی سمند از محدوده نازی آباد سرقت و توسط شاکی شکایتی در این زمینه مطرح که متعاقب آن شماره پلاک خودرو نیز در سامانه پلیس ثبت شد.

وی ادامه داد: تحقیقات برای کشف این خودرو و دستگیری متهم پرونده جریان داشت تا اینکه نیروهای گشت کلانتری ۱۶۰ خزانه روز چهارشنبه به خودروی سمند تاکسی مظنون شدند که یکی از سارقان سابقه دار به نام ممد جیمبو با آن در حال رانندگی بوده که با مشاهده ماموران متواری شد. پس از استعلام مشخص شد خودرو سرقتی است و همان تاکسی است که از منطقه نازی آباد به سرقت رفته است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه ماموران به تعقیب او ادامه داده ولی متهم از محل متواری شده بود تصریح کرد: پس از تحقیقات نامحسوس در کمتر از یک ساعت تیم عملیات کلانتری موفق به شناسایی مخفیگاه وی در پشت مدرسه ای در شهرک بعثت شدند. جیمبو در حالی قصد داشت قطعات تاکسی را به خورجین های موتوری منتقل کند توسط ماموران بازداشت شد.

سرهنگ ظهیری خاطرنشان کرد: پس از دستگیری مشخص شد متهم به همراه فرد دیگری به نام رضا سیاه که در زمینه خرد کردن پژو فعالیت دارد در آن محل برای بازکردن قطعات خودروهای مسروقه فعالیت دارند.

در ادامه تحقیقات جیمبو که ۴۰ ساله سن دارد گفت از زندان آزاد شده و ۱۷ سال از عمر خود را به صورت متناوب در زندان به سر برده و پس از هر بار آزادی نیز مجددا مرتکب سرقت می شده که به لحاظ اعتیاد به شیشه سرقت می کرده است و از آنجا که در سرقت ها خیلی فرز بوده در زندان به او لقب جیمبو را دادند و با رضا سیاه نیز چند سال پیش در زندان آشنا شده که قرار شد پس از سرقت خودرو رضا قطعات را باز کند و من با موتور خورجین دار لوازم را به محل مالخر انتقال و آن را بفروشم.

در خاتمه سرهنگ ظهیری بیان داشت متهم سرقت های خودرو را در ساعات بامدادی در محلات جنوب شرقی انجام می داده و تاکنون به ده فقره اعتراف کرده است.