سیلاب در ماکو خسارت به بار آورد

در پی جاری شدن سیلاب، بزرگراه آیت اله رفسنجانی ماکو – بازرگان به مدت چند ساعت مسدود شد.

شاهین علیزاده فرماندار ماکو با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مسیل روستای کوسج و سرازیر شدن آن به جاده بین المللی ماکو – بازرگان موجبات اختلال در عبور و مرور این محور شد و در نهایت تلاش راهداران، نیروهای آتش نشانی و پلیس راه جهت عادی سازی شرایط باعث بازگشت عبور و مرور روان این جاده شد.

فرماندار ماکو با بیان اینکه سیلاب به قسمتی از بزرگراه آیت اله رفسنجانی ماکو – بازرگان، اراضی کشاورزی و تاسیسات تصفیه خانه آب شرب ماکو خسارت های قابل توجهی وارد کرد که میزان خسارت در دست بررسی است تصریح کرد: با تلاش اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، مسیر بازگشایی و خودروها با ترافیک آرام و بدون توقف تردد کردند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ماکو با بیان اینکه در اجرای پروژه های عمرانی باید تمامی اصول فنی و مهندسی رعایت شود خاطرنشان کرد: علت حادثه، رعایت نشدن اصول فنی و مهندسی در اجرای آزاد راه آیت اله رفسنجانی بود که در جریان اجرای پروژه بخش عمده ای از پل‌ها مسدود شده و توانایی انتقال سیلاب های عبوری را ندارند.

به گزارش ایسنا، فرماندار ماکو تصریح کرد: موضوع براساس بازدیدهای کارشناسی صورت گرفته و خطرپذیری بالای محل، به متولیان امر اعلام شده بود که متاسفانه اقدامات پیشگیرانه در این خصوص عملیاتی نشد.