بازداشت عوامل آتش زدن عابر بانک‌ها در خوزستان

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: عوامل آتش سوزی عابر بانک ها در شهرستان های اهواز ، کارون و دشت آزادگان شناسایی و دستگیر شدند.

خبرگزاری ایرنا: فرمانده انتظامی خوزستان گفت: عوامل آتش سوزی عابر بانک ها در شهرستان های اهواز ، کارون و دشت آزادگان شناسایی و دستگیر شدند.

سردار حیدر عباس زاده روز دوشنبه در این خصوص اظهار داشت:در پی وقوع چند فقره آتش سوزی عابر بانک ها در نقاط مختلف شهرستان های اهواز ، کارون و دشت آزادگان از اسفند ماه سال 96 تا پایان تیرماه 97 و ارسال تصاویر آن به گروهک های تروریستی خارج از کشور و انتشار آن در شبکه های اجتماعی، دستور لازم برای شناسایی و دستگیری عوامل این اقدام خرابکارانه ابلاغ شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با بررسی جزئیات آتش سوزی توسط ماموران پلیس مشخص شد 2 راکب با یک دستگاه موتورسیکلت به صورت ناشناس اقدام به تخریب و آتش زدن عابر بانک ها کرده و سپس از محل متواری می شدند.

سردار عباس زاده ادامه داد: ماموران پلیس امنیت عمومی استان با اقدامات اطلاعاتی و تلاش مستمر شبانه روزی، چهار عامل اصلی این شبکه وابسته به گروهک تروریستی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در تحقیقات به عمل آمده به 16 فقره آتش زدن عابر بانک های سطح شهرستان های اهواز ، دشت آزادگان و کارون و ارسال مستندات آنها به خارج از کشور اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی راهی مرجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شدند اظهار داشت: پلیس خوزستان هرگز اجازه جولان و سرکشی به افرادی که به هر نحو قصد برهم زدن نظم عمومی جامعه یا انجام اعمال مجرمانه را دارند نخواهد داد و با اینگونه افراد برخورد قاطع و قانونی می شود.