آمار تلفات زلزله اندونزی افزایش یافت

مقام‌های دولت اندونزی می‌گویند زلزله قدرتمند روز یکشنبه (دیروز) در این کشور تاکنون دستکم ۹۱ کشته بر جای گذاشته است.

خبرگزاری فارس: مقام‌های دولت اندونزی می‌گویند زلزله قدرتمند روز یکشنبه (دیروز) در این کشور تاکنون دستکم ۹۱ کشته بر جای گذاشته است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، زلزله ۶.۹ ریشتری روز یکشنبه (دیروز) در جزایر «لومبوک» و «بالی» روی داد. این زلزله یک هفته بعد از اتفاق افتاد که زلزله دیگری در همین منطقه با قدرت ۶.۴ روی داد.

به گفته مسئولان اندونزی، تعداد مجروحان زلزله روز گذشته اندونزی زیاد است و با توجه به اینکه هنوز امدادگران وارد برخی مناطق زلزله‌زده نشده‌اند، انتظار می‌رود شمار تلفات جانی این زمین لرزه افزایش یابد.

شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که مقام‌های محلی پس از آن هشدار احتمال وقوع سونامی صادر کردند، گرچه این هشدار ساعتی بعد لغو شد و زمین‌لرزه به بروز سونامی منجر نشد.

جزایر بالی و لومبوک جزایر گردشگری هستند و توریست‌های زیادی در زمان وقوع زمین‌لرزه در این جزایر حضور داشتند. به نوشته رویترز، گردشگران از بیم پس‌لرزه‌های احتمالی سراسیمه در حال ترک این جزایر هستند.

«کاسیوس واناتان شانموگام» وزیر کشور اندونزی که در هنگام وقوع زلزله در طبقه دهم یک هتل درلومبوک بود، در حساب کاربری خود در فیس‌بوک نوشت با شروع زلزله ساختمان به شدت می‌لرزید و دیوارها ترک برداشتند.

وی افزود: «ایستادن غیرممکن بود. صدای جیغ می‌شنیدم. بیرون و به سوی پلکان رفتم در حالی که ساختمان همچنان می‌لرزید. برق برای مدتی قطع شد. درهای زیادی افتاده بود و ترک‌های زیادی (روی دیوارها دیده می‌شد)».