قصه پرغصه تصادف در جاده‌های مغان

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: 50 درصد مقصر تصادفات اخیر در محور اردبیل – پارس‌آباد راهداری این شهرستان بوده است.

سیدحجت فتاحی در جریان بازدید کارشناسی از محورهای حادثه‌خیز شمال استان اردبیل اظهار کرد: کارشناسی‌های ما نشان می‌دهد که در کنار تقصیر 50 درصدی رانندگان در حوادث رانندگی اخیر نیمی از این تقصیرها نیز به گردن راهداری پارس‌آباد است که نسبت به اجرای مصوبات شورای ترافیک سهل‌انگاری کرده است.

وی با اشاره به بروز دو تصادف هولناک جاده‌ای در چند روز اخیر در محور پارس‌آباد – اردبیل خاطرنشان کرد: در کنار تعریض و رفع نقاط حادثه‌خیز باید در این محور علایم هشداردهنده نصب شود تا رانندگان نسبت به احتیاط بیشتر در رانندگی و توجه به علایم راهنمایی و رانندگی اقدام به موقعی را انجام دهند تا میزان تلفات و خسارت‌ها کاهش پیدا کند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل سرعت بالای رانندگان را در گذر از این محورهای پرتردد یکی از اصلی‌ترین عناصر بروز تصادفات منجر به فوت و مصدومیت اعلام کرد و افزود: باید در این مسیر برنامه‌ریزی‌ها در راستای چهارخطه کردن محور اصلی باشد تا با وجود ترافیک سنگین در عبور و مرور از این محور حوادث ناگوار به حداقل برسد.

اما قصه پرغصه و دنباله‌دار تصادف در محورهای شمالی استان اردبیل با وجود ترانزیتی بودن این محور و فصل کاری کشاورزان ادامه دارد به طوری که در روزهای گذشته سه نفر تبعه آذری در جاده‌های شمالی استان اردبیل جان خود را از دست دادند و در روز گذشته نیز در محور بران بر اثر تصادف یک دستگاه ریو با پراید سه نفر کشته و پنج نفر نیز به شدت مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

‌به گزارش ایسنا، در این بین آنچه که در این باب مهم به نظر می‌رسد عملیاتی کردن وعده چهارخطه کردن محورهای شمالی استان اردبیل است که با گذشت سال‌های طولانی تنها قسمتی از جاده اردبیل – مشگین‌شهر و اردبیل – رضی چهار خطه شده و پروژه ناقص به حال خود رها شده است.