کشته‌های زمین لرزه اندونزی به ۱۹ نفر رسید

دولت اندونزی اعلام کرد بر اثر زمین‌لرزه امروز در جنوب این کشور دستکم ۱۹ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شده‌اند و به شماری از ساختمان‌ها آسیب رسیده است.

خبرگزاری فارس: مقام‌های دولت اندونزی روز یکشنبه از افزایش آمار کشته‌های زمین‌لرزه قدرتمندی خبر دادند که عصر امروز جزایری در جنوب این کشور را به لرزه درآورد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، دولت اندونزی می‌گوید بر اثر این زمین‌لرزه که 6.8 درجه در مقیاس ریشتر قدرت داشته، دستکم 19 نفر در جزیره «لومبوک» جان خود را از دست داده‌اند. ده‌ها تن نیز در این حادثه زخمی شده‌اند و به شمار زیادی از ساختمان‌ها خسارت وارد شده است.

شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که مقام‌های محلی پس از آن هشدار احتمال وقوع سونامی صادر کردند، هرچند این هشدار ساعتی بعد لغو شد و زمین‌لرزه به بروز سونامی منجر نشد. با این وجود، مقامات از مردم خواسته‌اند فعلا از ساحل و مناطق نزدیک به دریا دور بمانند.

این زمین‌لرزه در جزیره «بالی» هم احساس شده و موجب شده تا گردشگران از هتل‌های خود به بیرون فرار کنند. «میشل لیندسی» یک گردشگر استرالیایی است که به خبرگزاری «رویترز» گفته است: «همه مهمانان هتل داشتند فرار می‌کردند. من هم فرار کردم.

همه مردم در خیابان جمع شدند. مقام‌های زیادی از مردم خواسته‌اند سراسیمه نشوند.»

جزیره لومبوک پارسال هم زمین‌لرزه‌ای به قدرت 6.4 ریشتر را تجربه کرد. در آن زمین‌لرزه 14 نفر کشته شده بودند.