سقوط بالگرد در روسیه / ۱۸ نفر کشته شدند

۱۸ نفر بر اثر سقوط یک بالگرد ترابری از نوع ام. آی. هشت (Mi-۸) در منطقه کراسنویارسک روسیه جان خود را از دست دادند. براساس گزارش‌های اولیه اورژانس، سه نفر از کشته شدگان را خدمه بالگرد و ۱۵ نفر دیگر را مسافران آن تشکیل می‌دادند. تمامی مسافران این بالگرد کارگران یک میدان نفتی بوده اند و بالگرد هفت دقیقه پس از برخاستن از زمین سقوط کرده است. به نظر می‌رسد خطای انسانی عامل بروز این حادثه بوده است.

۱۸ نفر بر اثر سقوط یک بالگرد ترابری از نوع ام. آی. هشت (Mi-۸) در منطقه کراسنویارسک روسیه جان خود را از دست دادند.
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های روسیه، براساس گزارش‌های اولیه اورژانس، سه نفر از کشته شدگان را خدمه بالگرد و ۱۵ نفر دیگر را مسافران آن تشکیل می‌دادند.
یک منبع آگاه به خبرگزاری تاس گفته است که بالگرد تنها لحظاتی پس از بلند شدن از فرودگاه ایگارکا (۲ کیلومتر جلوتر) سقوط می‌کند.
این حادثه ساعت ۱۰:۲۰ به وقت محلی (۰۶:۲۰ به وقت مسکو) رخ داده است.
یک منبع آگاه نیز به اینترفاکس گفته است، تمامی مسافران این بالگرد کارگران یک میدان نفتی بوده اند و بالگرد هفت دقیقه پس از برخاستن از زمین سقوط کرده است.
به نظر می‌رسد خطای انسانی عامل بروز این حادثه بوده است چرا که شرایط آب و هوایی در منطقه مناسب بوده است.
ریانووستی نیز به نقل از منابع خبری خود در محل سقوط گزارش داده است که هر دو جعبه سیاه بالگرد شامل ضبط کننده پارامتر‌های پرواز و گفت: وگو‌های خلبان پیدا شده است و کارشناسان در حال بررسی دلایل حادثه هستند.
شبکه تلویزیونی 'رن تیوی' روسیه نیز در تشریح حادثه گزارش داده است که بالگرد حامل سوخت فراوانی بوده است و قصد داشت کارگران را به میدان نفتی منتقل کند، اما براثر خطای انسانی (طبق اطالاعات اولیه) سقوط کرد و به دلیل داشتن مخزن سوخت اضافه دو بار صدای انفجار شنیده شد.

لینک کوتاه entekhab.ir/001lqP