در پی آتش سوزی گسترده، ترامپ در ایالت کالیفرنیا وضعیت اضطراری اعلام کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی وقوع آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا، در این ایالت وضعیت فوق العاده اعلام کرد. آتش سوزی دوشنبه هفته گذشته شروع شد و بخش‌های زیادی از مناطق جنگلی شمال کالیفرنیا را دربرگرفته است. تاکنون سه آتش نشان کشته و بیش از پانصد ساختمان نیز نابود شده است. بیش از پنج هزار ساختمان دیگز نیز در خطر آتش سوزی قرار دارند. تاکنون دستکم ۳۷ هزار نفر مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی وقوع آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا، در این ایالت وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت که با اعلام وضعیت اضطراری، «آژانس فدرال مدیریت امور اضطراری» این امکان را خواهد داشت منابع و تجهیزات لازم را در اختیار کالیفرنیا قرار دهد.
آتش سوزی دوشنبه هفته گذشته شروع شد و بخش‌های زیادی از مناطق جنگلی شمال کالیفرنیا را دربرگرفته است. مقام‌های کالیفرنیا گفته اند، بیش از ده هزار آتش نشان و دواطلب تلاش می‌کنند تا از گسترش آتش در چهارده نقطه جلوگیری کنند.
به گفته آنها، تاکنون سه آتش نشان کشته و بیش از پانصد ساختمان نیز نابود شده است. بیش از پنج هزار ساختمان دیگز نیز در خطر آتش سوزی قرار دارند. تاکنون دستکم ۳۷ هزار نفر مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.
مقام‌های کالیفرنیا می‌گویند، آتش سوزی شب گذشته به شدت افزایش یافته است، اما پیشروی آن به سوی مناطق مسکونی کمتر شده است. به گفته آنها، جریان باد هر چند باعث شعله ورتر شدن آتش شده، اما آن را از شهر «ردینگ» دور کرده است. این شهر ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.
طبق آمار مراکز مختلف آتش نشانی در آمریکا، هم اکنون ۸۹ آتش سوزی گسترده در ۱۴ ایالت رصد شده و تلاش‌ها برای خاموش کردن آن‌ها جریان دارد.

لینک کوتاه entekhab.ir/001laJ