ایران، آماده توسعه همکاری همه جانبه با پاکستان است

اسلام آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تبریک پیروزی 'عمران خان' رهبر حزب تحریک انصاف در انتخابات سراسری این کشور، آمادگی همه جانبه تهران برای توسعه روابط با اسلام آباد را اعلام کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از سفارت ایران در اسلام آباد، در پیام تبریک 'مهدی هنردوست' به 'عمران خان' آمده است: مایلم تبریک گرم و صمیمانه خود را بابت پیروزی جنابعالی و حزب تحریک انصاف در انتخابات پارلمانی پاکستان ابراز کنم.
در این پیام تبریک آمده است: مردم مسلمان پاکستان با حضور و مشارکت گسترده در انتخابات، ضمن تقویت پایه های دموکراسی در کشورشان، اراده خود را برای تحقق حق تعیین سرنوشت و نیل به پیشرفت و توسعه پاکستان به نمایش گذاشتند.
هنردوست در بخش دیگری از این پیام افزوده است:اینجانب، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران را برای تحقق توسعه و تقویت همکاری های دو کشور در تمامی زمینه ها با دولت جدید پاکستان اعلام می کنم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پایان پیام تبریک خود به عمران خان، سلامتی و موفقیت وی و حزب تحریک انصاف و رفاه و پیشرفت مردم مسلمان پاکستان را از خداوند خواستار شده است.
حزب تحریک انصاف موسوم به 'جنبش عدالت' به رهبری 'عمران خان' پس از پیروزی چشمگیر در انتخابات سراسری اخیر پاکستان توانست صلاحیت تشکیل دولت مرکزی را به دست آورد.
انتخابات سراسری اخیر پاکستان در حالی برگزار شد که در تاریخ بیش از 70 ساله این کشور برای دومین بار یک دولت غیر نظامی توانست، دوره خود را به طور کامل و بدون مداخله نظامیان به پایان برساند.
'عمران خان' این روزها در حال رایزنی با نامزدهای مستقل پیروز در انتخابات است تا هر چه سریع تر زمینه تشکیل یک حکومت ائتلافی را فراهم کند.