کشته شدن ۶۰۰ نفر در سیلاب‌های اخیر هند

ماه‌های ژوئیه و اوت در هند موسم بارندگی‌های شدید هستند و این بارندگی‌ها امسال منجر به ویرانی‌ها و وقوع سیلاب‌های بسیاری در مناطق مختلفی از سراسر هند از جمله برخی از نقاط دهلی و شهر "نویدا" شده است.بر اساس گزارش‌های محلی بیشترین آسیب‌ها به ایالت جنوب غربی "مهاراشترا" وارد شده که تا کنون شاهد کشته شدن ۱۴۰ تن بوده است.

بر اثر بارندگی‌های شدید موسمی، سیل و رانش زمین در دو هفته اخیر در هند نزدیک به ۶۰۰ نفر در این کشور جان باخته، صدها هزار خانه ویران شده و میلیون‌ها نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.

به گزارش ایسنا، ماه‌های ژوئیه و اوت در هند موسم بارندگی‌های شدید هستند و این بارندگی‌ها امسال منجر به ویرانی‌ها و وقوع سیلاب‌های بسیاری در مناطق مختلفی از سراسر هند از جمله برخی از نقاط دهلی و شهر "نویدا" شده است.

بر اساس گزارش‌های محلی بیشترین آسیب‌ها به ایالت جنوب غربی "مهاراشترا" وارد شده که تا کنون شاهد کشته شدن ۱۴۰ تن بوده است.

همچنین تعداد قربانیان ایالت جنوبی کرالا ۱۲۶ تن، ایالت شرقی بنگال غربی ۱۱۶ تن، ایالت شمالی اوتارپرادش ۷۰ تن، ایالت غربی گجرات ۵۲ تن و ایالت شمال شرقی آسام ۳۴ تن گزارش شده است.

همچنین دولت هند به منظور انجام عملیات امداد و نجات در شش ایالت سیل زده ۴۳ تیم از نیروهای واکنش به فجایای ملی (NDRF) را اعزام کرده که هر تیم متشکل از دستکم ۴۵ نیرو است.

علاوه بر کشته شدن ۶۰۰ تن، سیلاب‌ها منجر به تلف شدن بسیاری از گله‌های احشام و زیر آب رفتن و ویرانی هزاران هکتار از زمین‌های کشاورزی شده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، رودخانه "یامونا" که از میان بخش‌هایی از دهلی عبور می‌کند نیز با وضعیت هشدار رو به رو شده و دولت تمرکز خود را برای مقاله با سیل زدگی و ویرانی مناطق اطراف این رودخانه در صورت افزایش سطح آب رودخانه و وقوع سیل گذاشته است.

لینک کوتاه entekhab.ir/001lbw