16 نماینده درمورد وضعیت معیشتی مرزنشین ها تذکر دادند

تهران - ایرنا - 16 نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری به رییس جمهوری خواستار توجه به وضعیت معیشت و اشتغال مناطق مرزی و بازگشایی معابر در مرزها شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد و 15 نماینده دیگر در تذکری به دکتر روحانی رییس‌جمهوری، خواستار توجه به وضعیت معیشت و اشتغال مناطق مرزی و بازگشایی معابر در مرزها شدند.
نصرالله پژمانفر نماینده مشهد در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازنگری این وزارتخانه در صدور مجوز کتب تدوین شده از سوی نویسندگان صهیونیستی با محوریت فرهنگ و تمدن منحط غرب تذکر کتبی داد.
همچنین ناهید تاج الدین نماینده اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص کاهش برخی هزینه ها در سبد کالای خانوار در راستای قانون کار و کاهش دستمزد کارگران تذکر داد.
بر اساس این گزارش، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت به وزیر نفت درمورد جذب غیرقانونی نیرو در شرکت ملی گاز تذکر داد.
پروانه مافی نماینده مردم تهران هم در تذکری کتبی به رییس‌جمهوری تصویب نشدن آیین‌نامه‌ها و مقررات تقدیم شده به دولت و مقررات راهبردی کشور در خصوص قانون برنامه ششم و بودجه سنواتی را یادآور شد.
همچنین وی به وزیر کشور درباره عدم صرفه جویی در مصرف برق و نورپردازی در برخی ساختمان های دولتی تذکر داد.
پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران نیز به همراه 10 نفر از نمایندگان در تذکری کتبی به مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان خواستار رسیدگی به وضعیت نابسامان باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران شد.
به گزارش ایرنا، الهیار ملکشاهی نماینده خرم‌آباد درباره آب شرب شهرستان سپیددشت و محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان در خصوص سدهای نیمه تمام در استان کرمان به وزیر نیرو تذکر دادند.
ملکشاهی همچنین در تذکر دیگری به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور خواستار برآورد و پرداخت خسارت به زلزله زدگان زلزله کوهدشت شد.
بر اساس این گزارش، نبی هزارجریبی نماینده گرگان هم در تذکری به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، خواستار پرداخت پول گندم کاران شد.
سید حمزه امینی نماینده هشترود درباره قطعی تلفن‌های ثابت در روستاها و برخی از نقاط شهر و شهاب نادری نماینده اورامانات درباره قطع پنج ساعت خط ایرانسل در شرایط بحران و زلزله این شهرستان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تذکر دادند.
نماینده ارومانات همچنین در تذکر دیگری به اردکانیان خواستار رفع مشکلات ‌مدیریتی آب منطقه در استان کرمانشاه شد.
علی بختیار نماینده گلپایگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان گلپایگان و محمد حسین فرهنگی به وزیران راه و شهرسازی و کشور در خصوص ضرورت بهسازی و اصلاح آسفالت راه‌های مواصلاتی بخش مرکزی تبریز تذکر کتبی دادند.