سارقی که گوشی‌های دزدی را از کشور خارج می‌کرد

متهم در اعترافاتش درباره نحوه فروش گوشی تلفن‌همراه مسروقه به کارآگاهان گفت: گوشی‌های تلفن‌همراه مسروقه را به‌صورت غیرقانونی از طریق مرز‌های شرق کشور خارج کرده و به فروش رسانده است.

سارق حرفه‌ای پس از ده‌ها فقره سرقت گوشی تلفن‌همراه، همه گوشی‌های مسروقه را برای فروش، به‌صورت غیرقانونی از طریق مرز‌های شرقی از کشور خارج کرد.

به گزارش شرق، مأموران پلیس مستقر در ایستگاه تئاترشهر روز ۲۳ تیر اطلاع پیدا کردند یکی از مسافران مترو در زمان سرقت گوشی تلفن‌همراهش به‌دست جوانی افغانستانی متوجه موضوع سرقت شده و با کمک سایر مسافران داخل قطار موفق به دستگیری سارق شدند.


با انتقال متهم به ایستگاه پلیس مترو، موضوع دستگیری سارق جیب‌بر به کلانتری ۱۲۹ جامی اعلام و پرونده مقدماتی تشکیل شد. سپس متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات از متهم در شرایطی آغاز شد که با وجود کشف دو دستگاه گوشی تلفن‌همراه دیگر در زمان دستگیری، او کماکان منکر هرگونه سرقت بود، اما با شناسایی صاحبان دو گوشی تلفن‌همراه و اظهارات مشابه هر دو نفر آن‌ها مبنی بر سرقت گوشی‌های تلفن‌همراهشان و شناسایی متهم از سوی هر دو نفر آنها، این جوان ۲۷ ساله به‌ناچار به سرقت هر دو گوشی تلفن‌همراه کشف‌شده اعتراف کرد.

در ادامه تحقیقات از متهم برای شناسایی دیگر سرقت‌ها در دستور کار کارآگاهان پایگاه هشتم قرار گرفت و متهم در تحقیقات تکمیلی به ده‌ها فقره سرقت گوشی تلفن به شیوه جیب‌بری در خطوط مترو و بی‌آرتی شهر تهران اقرار کرد.

متهم در اعترافاتش درباره نحوه فروش گوشی تلفن‌همراه مسروقه به کارآگاهان گفت: گوشی‌های تلفن‌همراه مسروقه را به‌صورت غیرقانونی از طریق مرز‌های شرق کشور خارج کرده و به فروش رسانده است.


سرهنگ مهدی افشاری، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت به‌شیوه جیب‌بری، گستردگی سرقت‌های انجام‌شده در ایستگاه‌های مترو و بی‌آرتی شهر تهران و به‌منظور شناسایی دیگر شکات و مال‌باختگان احتمالی، هماهنگی‌های لازم برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم با بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران انجام شده است و از مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به این پایگاه واقع در میدان حر- انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.