فقر مهارتی در کشور داریم

معاون وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فقر مهارتی در کشور گفت:مهارت آموزی هنر تبدیل کردن دانایی به تواناییست.

فقر مهارتی در کشور داریم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با حضور در مراسم اختتامیه هجدهمین مسابقات ملی مهارت  با بیان اینکه  امروز فقر مهارتی در کشور داریم گفت: متأسفانه مهارت آموزی در کشور چندان جدی گرفته نشده است. انتظار داریم که نمایندگان مجلس  با حضور در چنین مراسم هایی توجه به امر مهارت کنند.

متن یادداشت سلیمان پاک سرشت،معاون وزیر تعاون به شرح زیر است.

امسال در شرایطی به استقبال روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی می رویم که ایران عزیز بیش از هر زمان دیگری به مهارت تدبیر نیاز دارد. فضیلتی که به گواه تاریخ در روزهای سخت و دشوار منشاء توفیق و گشایش های عظیم بوده است و جز از رهگذر امید به ثمر نمی نشیند. خوش به سعادت آنانکه برای یاری کشور در چنین روزهایی آماده اند، چرا که ایرانیان مردان و زنان روزهای سخت خود را هرگز فراموش نمی کنند.

مهارت آموزی هنر تبدیل کردن دانایی به تواناییست. انسان های ماهر می دانند که دانستن برای توانستن کافی نیست و این آگاهی برای رشد و تعالی کشور حیاتی است. روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی، مناسبتی ملی برای پاسداشت این تفکر و همه کسانی است که در این مسیر گام بر می دارند. وظیفه ماست که مدیرانی که با تلاش و خلاقیت می کوشند تا فعالیتهای مهارت آموزی اثربخش باشد و با احساس مسئولیت تمام درصدد کاهش دردها و آلام جامعه از طریق توانمندسازی مهارتی هستند؛ مربیان عزیز و گرانقدری که سمبل توانایی و خودباوری هستند و انگیزه شگرف آنها برای تربیت فرزندان ماهر این مرز و بوم با وجود ناملایمات، بی انتهاست؛ محققان، اصحاب رسانه و نخبگانی که با انتشار ایده های آگاهی بخش خود حساسیت جامعه را نسبت به اهمیت موضوع مهارت آموزی افزایش می دهند و در نهایت مهارت آموزانی که آسایش یادگیری مدرک محور را با رنج یادگیری فن و مهارت جایگزین کرده اند، قدر بدانیم و بر صدر بنشانیم.

بنده به نمایندگی از همکارانم در سازمان آموزش فنی و حرفه ای این روز را به همه علاقه مندان و فعالان عرصه مهارت آموزی تبریک عرض نموده و برایشان توفیق، عزت و سربلندی آرزومندم. از زحمات همه همکاران عزیز و گرانقدرم در سازمان و آموزشگاههای آزاد نیز صمیمانه قدردانی می کنم که با وجود محدودیت ها و تنگناهای موجود، صادقانه و با انگیزه در مسیر تعالی امر مهارت آموزی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تلاش می کنند.

امیدوارم خداوند متعال به همه ما توفیق دهد تا بتوانیم در کنار هم با همدلی و همکاری، مأموریت ها و مسوولیت های خود را در مسیر بالندگی و رشد کشور عزیزمان به انجام رسانیم.

انتهای پیام/