آتش‌زدن پیرمرد به دلیل اختلاف مالی

قاتلی که پیرمرد ۷۰ ساله‌ای را محبوس کرده و زنده‌زنده به آتش کشیده بود، بعد از سه ماه فرار دستگیر شد و گفت: به دلیل اختلاف مالی با مقتول دست به این جنایت زده است.

روزنامه شرق: قاتلی که پیرمرد 70ساله‌ای را محبوس کرده و زنده‌زنده به آتش کشیده بود، بعد از سه ماه فرار دستگیر شد و گفت به‌ دلیل اختلاف مالی با مقتول دست به این جنایت زده است.

آتش‌نشانان همدانی ساعت دو بامداد هفدهم فروردین امسال باخبر شدند در یک خانه‌باغ واقع در روستایی خالی از سکنه آتش به پا شده است. تیم‌های آتش‌نشانی به‌سختی خود را به این محل فاقد دسترسی و سخت‌گذر رساندند و آتش را خاموش کردند.

پنج روز بعد از وقوع این حادثه مأموران در حال گشت‌زنی، دوباره به این محل مراجعه و این‌بار استخوان‌های به‌جا‌مانده از یک جسد سوخته را کشف کردند. پس از آن تلاش‌ها برای شناسایی هویت متوفی و افشای راز مرگ او آغاز شد.
باغداران ساکن در نزدیکی این روستا به مأموران پلیس گفتند پیرمردی حدود 70ساله به‌تنهایی در این باغ ساکن بود.

با وجود بررسی‌های انتظامی، هنوز مشخص نبود که جسد کشف‌شده متعلق به این پیرمرد است یا خیر. به همین دلیل بقایای جسد به پزشکی قانونی منتقل و در نهایت هویت متوفی تأیید شد. پس از آن پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

عوامل پلیس آگاهی با بررسی فرضیه‌های مختلف از جمله اتصالی سیستم برق و سیستم گرمایشی موجود در این کانکس و احتمال بروز آتش‌سوزی هنگام استراحت و خواب این فرد مسن، تلاش خود را برای گره‌گشایی از راز این مرگ آغاز کردند. اما به این نتیجه رسیدند که حریق عمدی است و فردی پیرمرد را کشته است.

رئیس پلیس آگاهی همدان درباره این پرونده گفت: در تحقیقات معلوم شد یکی از بستگان مقتول به همراه فردی دیگر شب حادثه در خانه‌باغ حضور داشتند.

سرهنگ رضا زارعی افزود: اختلاف مالی بین دو طرف موجب درگیری لفظی شدید بین آنها شد و قاتل پس از گلاویزشدن با مقتول وی را زمین‌گیر کرد.

وی اضافه کرد: قاتل و دوستش پس از خروج، در کانکس را قفل و در ادامه اقدام به آتش‌زدن باغ کردند.

رئیس پلیس آگاهی همدان بیان کرد: طبق اظهارات قاتل، در این هنگام مقتول که هنوز جان در بدن داشت، زنده‌زنده داخل کانکس سوخت.

سرهنگ زارعی بیان کرد: پرونده این فرد که بعد از سه ماه فرار دستگیر شد، تکمیل شده و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته است.