خطر سقوط سنگ بر سر 150 خانوار هرمزگانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: به‌منظور ساماندهی منازل مسکونی در معرض خطر ریزش کوه شهر رویدر، جابجایی ساکنان آن الزامی است.

رضا مدرس در جلسه ساماندهی منازل مسکونی در معرض خطر ریزش کوه شهر رویدر، عنوان کرد: به‌منظور جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه در منطقه پرخطر این شهر ضروری است که اقدامات لازم برای جابجایی ساکنین آن منطقه انجام شود.

وی با اشاره با زمین‌لرزه اخیر در شهر رویدر، افزود: طی بازدیدی که ساعاتی پس از وقوع زلزله به‌منظور برآورد خسارات از زمین‌لرزه‌های احتمالی آینده از منطقه داشتم باید گفت جابجایی 150 خانوار از اهالی منطقه در خطر، ضروری و حیاتی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با تأکید بر اینکه روند جابجایی ساکنین منطقه پرخطر رویدر چندین سال است که در برنامه قرار دارد، تصریح کرد: روند این جابجایی به دلیل پافشاری ساکنین بر ماندگاری در محل همیشه به تعویق افتاده اما این بار تنها به خاطر حفاظت از جان خود ساکنین باید به هر نحوی که شده جابجایی صورت بگیرد و در غیر این صورت امکان هرگونه خسارتی را در هنگام وقوع زمین‌لرزه احتمالی باید در نظر گرفت.

وی از شهردار رویدر خواست که هر چه سریع‌تر اقدام لازم را برای توافق با ساکنین منطقه پرخطر به‌منظور جابجایی انجام دهد و ظرف مدت کمتر از یک ماه جابجایی حداقل 30 درصد آن‌ها قطعی شده باشد.

مدرس بیان کرد: شهردار رویدر باید از تمام توان و ابزار خود برای جابجایی ساکنین منطقه پرخطر این شهر استفاده کند زیرا ساماندهی منازل مسکونی در معرض خطر ریزش کوه یکی از اولویت‌های این شهر و حتی استان است.

وی اضافه کرد: شهرداری رویدر با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان وظیفه جابجایی و اسکان اهالی منطقه حادثه‌خیز را بر عهده‌ دارند.

ایسنا