نجات 70 نفر از آتش سوزی برج مسکونی در عبدل آباد

آتش نشانان 70 نفر از ساکنان یک برج مسکونی در عبدل آباد را از میان دود و آتش نجات دادند.

وقوع حادثه حریق در یک برج مسکونی در ساعت 14:08 دیروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان دو ایستگاه 81 و 22 را به همراه عوامل گروه نجات 6 ، نردبام و تشک نجات به محل حادثه واقع در عبدل آباد، خیابان سبلان اعزام کرد.

پس از حضور آتش نشانان در محل حادثه مشاهده شد که حریق در یک مجتمع مسکونی 7 طبقه 49 واحدی رخ داده و کانون آن واحدی 70 متری در طبقه پنجم این ساختمان است که در پی آن آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات نجات و اطفای حریق را به شکل همزمان در دستور کار خود قرار دادند.

در پی این حادثه دود بسیار زیادی ساختمان را در بر گرفته و منجر به محبوس شدن بیش از 70 نفر از ساکنان این مجتمع شده بود که گروهی از آتش نشانان این افراد را که در راهروها و راه پله‌های مجتمع مسکونی به علت عدم دید مناسب و شرایط نامناسب تنفسی محبوس شده بودند به بیرون از ساختمان و محیطی امن انتقال دادند.

همزمان گروه دیگری از آتش نشانان نیز عملیات اطفای حریق را ادامه داده و مدتی بعد موفق به مهار و اطفای کامل حریق شدند.

بر اساس اعلام آتش نشانی تهران، در این حادثه یک مرد30 ساله از ناحیه دست، دچار سوختگی شده و و سه زن 70، 53 و 45 ساله نیز دچار دود گرفتگی شده بودند که همگی توسط عوامل آتش نشانی برای مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا،علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در دست بررسی است.