اختلاف ۲ خلبان عراقی به درگیری حین پرواز انجامید

رسانه های عراقی روز پنجشنبه گزارش دادند که اختلاف شخصی دو خلبان خط هوایی این کشور موجب شد آنها حین پرواز از مشهد به سمت کشورشان با درگیر شدن با هم جان خود و مسافران هواپیما را با خطر جدی مواجه سازند.

ایرنا: رسانه های عراقی روز پنجشنبه گزارش دادند که اختلاف شخصی دو خلبان خط هوایی این کشور موجب شد آنها حین پرواز از مشهد به سمت کشورشان با درگیر شدن با هم جان خود و مسافران هواپیما را با خطر جدی مواجه سازند.

خبرگزاری کردستان 24 به نقل از وزارت ترابری عراق اعلام کرد که این دو خلبان دیروز(چهارشنبه) حین پرواز در ارتفاع 37 هزار پایی با هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 با هم در کابین خلبان بشدت درگیر شده و جان همه سرنشینان این هواپیما را در خطر جدی مرگ قرار دادند.

براساس این گزارش، این وزارتخانه از آغاز تحقیقات برای یافتن علت اصلی بروز این حادثه خبر داد و بدون اشاره به نام این خلبانان و فرودگاه مقصد آنها، به نقل از مدیر خط هوایی عراق اعلام کرد که آنها بر اساس نوع جرمی که مرتکب شدند با شدیدترین وضع تنبیه و مجازات خواهند شد.

اختلاف ۲ خلبان عراقی به درگیری حین پرواز انجامید

این خبرگزاری به نقل از مسافران این پرواز اعلام کرد که تیم امنیت پرواز بعد از تشدید درگیری که به تخریب کابین خلبانان نیز منجر شد مجبور شدند آنها را از هم جدا کنند.

خبرگزاری السومریه نیوز نیز مبداء پروازی این هواپیمای خط هوایی عراق را یکی از فرودگاه های ایران اعلام کرد و نوشت که آنها درحالی با هم مشاجره و درگیری فیزیکی کردند که 160 مسافر را به همراه داشتند.

براساس بیانیه ای که این خط هوایی به برخی رسانه های داخلی ارسال کرد، متخلفین با مجازات هایی همچون لغو گواهینامه پرواز برای همیشه روبه رو خواهند بود تا دیگر هیچ خلبانی جرات نکند به چنین اقدام مخاطره آمیزی دست زند.

پایگاه های خبری 'روداو'، 'روژنامه' و 'بعث نیوز' عراق نیز این خبر را با کمیت و مشابهت مخابره کردند.

براساس این گزارش، خط هوایی عراق از سال 2015 به سبب عدم رعایت استانداردهای امنیت عمومی پروازی از پرواز بر فراز آسمان اتحادیه اروپا محروم هستند.