ریزش چاه، جان کارگر افغان را گرفت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از فوت یک کارگر 25 ساله افغان بر اثر ریزش چاه خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از فوت یک کارگر 25 ساله افغان بر اثر ریزش چاه خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگویی، با اشاره به حادثه گرفتار شدن یک فرد در چاه اظهارکرد: ساعت 11:06 امروز یک مورد حادثه گرفتار شدن یک فرد در چاه در جاده مخصوص خیابان بیمه 2 به سامانه 125 آتش‌نشانی اعلام شد و بلافاصله دو گروه نجات با تجهیزات کامل به محل اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به جزئیات این حادثه گفت: این حادثه در یک مجتمع مسکونی رخ داد که در پارکینگ آن مشغول حفر چاه بودند که به یکباره در عمق 10 متری بخش زیادی از دیواره‌ها و انبار چاه تخریب می‌شود.

وی با اشاره به آغاز عملیات برای بیرون آوردن فردی که در چاه محبوس شده بود تصریح کرد: با توجه به اینکه چاه رطوبتی بود چندین بار ریزش کرد و آتش‌نشانان پس از مقاوم سازی و اطمینان از عدم ریزش دوباره چاه، عملیات را آغاز کردند و فرد آتش‌نشان وارد چاه شد.

وی اضافه کرد: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که یک نفر در قسمت انباری چاه محبوس شده است و پس از آغاز عملیات رهاسازی این فرد که یک کارگر 25 ساله تبعه افغانستان بود از چاه خارج و تحویل عوامل اورژانس شد که بعد از بررسی وضعیت وی مشخص شد که این کارگر فوت کرده است.

ملکی اضافه کرد: عملیات پس از انجام ایمن‌سازی به پایان رسید و محل، تحویل عوامل انتظامی و مالکان شد.