نشت گاز نیتریک ۱۵ نفر را راهی بیمارستان کرد

رضا گروسی فرماندار شهرستان البرز اظهار کرد: ساعت ۱۸:۳۶ روز گذشته نشت اسید نیتریک در یک واحد اتفاق افتاد که بلافاصله اطلاع‌رسانی شد.

«رضا گروسی» فرماندار شهرستان البرز اظهار کرد: ساعت ۱۸:۳۶ روز گذشته نشت اسید نیتریک در یک واحد اتفاق افتاد که بلافاصله اطلاع‌رسانی شد.

فرماندار شهرستان البرز گفت: در حادثه‌ی نشت گاز نیتریک مصدوم بدحال نداشتیم اما برای بررسی بیشتر به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش ایسنا، «رضا گروسی» فرماندار شهرستان البرز اظهار کرد: ساعت ۱۸:۳۶ روز گذشته نشت اسید نیتریک در یک واحد اتفاق افتاد که بلافاصله اطلاع‌رسانی شد.

وی افزود: پس از اطلاع به سرعت عوامل آتش‌نشانی شهرصنعتی البرز و الوند در کمتر از ۳ دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

گروسی خاطرنشان کرد: اسید نیتریک به محض ورود به فاضلاب سبب متصاعد شدن گاز می‌شود که استنشاق آن سبب سوزش و خارش خواهد شد.

فرماندار شهرستان البرز ادامه داد: این حادثه در محدوده‌ی کاشی الوند ۲ اتفاق افتاد انتشار گاز در محدوده‌ی کارخانه سبب شد تا ۱۱ نفر از کارگران دچار خارش و سوزش چشم شوند.

گروسی با بیان اینکه با انتشار گاز، کارگران اقدام به خروج نکرده و متاسفانه ‌به تصویربرداری پرداخته بودند، ادامه داد: با شستشوی آب و مصرف شیر مسمومیت قابل پیشگیری بود اما به دلیل بررسی بیشتر به بیمارستان رحیمیان منتقل شدند.

فرماندار البرز یادآور شد: ساعت ۲۲:۳۰ آخرین نمونه گیری از محل صورت گرفت و مشخص شد که فضا کاملا مناسب و عاری از مواد شیمیایی است.

وی افزود: ۴ نفر از آتش‌نشان نیز دچار سوزش و خارش گلو شده بودند که در مجموع ۱۵ نفر دچار حادثه شدند.

گروسی با اعلام این‌که ساعت ۷ صبح امروز در بیمارستان حاضر و به پیگیری حال کارگران پرداختم، گفت: وضعیت همه‌ی افراد خوب بود و هیچ مصدوم بدحالی از ابتدا حادثه نداشتیم.

فرماندار البرز یادآور شد: آتش نشانی، محیط زیست، علوم پزشکی و مدیریت بحران در حادثه حاضر بودند و به زودی نیز جلسه‌ای برگزار خواهد شد تا به بررسی حوادث و پیشگیری چنین حوادثی بپردازیم.

فرماندار البرز از ابتدای حادثه تا پایان عملیات در صحنه حاضر و به بررسی حادثه پرداخته است و این در حالی است که صبح امروز نیز با حضور در بیمارستان رحیمیان نسبت پیگیر وضعیت آسیب دیدگان و روند درمان آن‌ها قرار گرفت.