قائم مقام سنای پاکستان: انتقال "گاز" از ایران به سود کشور ما است

قائم مقام سنای پاکستان با اشاره به خط انتقال گاز از ایران گفت: این پروژه به نفع ما است و باید در اسرع وقت تکمیل شود.

خبرگزاری میزان- قائم مقام سنای پاکستان با اشاره به خط انتقال گاز از ایران گفت: این پروژه به نفع ما است و باید در اسرع وقت تکمیل شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان به نقل از داون نیوز، «سلیم ماندوی والا» قائم مقام سنای پاکستان در گفتگو با «مهدی هنردوست» سفیر ایران در پاکستان اعلام کرد: ما خواهان پیشرفت سریع پروژه خط انتقال گاز از ایران به پاکستان هستیم.

وی تصریح کرد: این پروژه منافع ملی فراوانی برای ما به همراه دارد باید در اسرع وقت تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

سلیم ماوندی افزود: برای افزایش حجم تجارت میان دو کشور باید بر سرمایه گذاری‌های مشترک تاکید شود و بستری فراهم آید که تجار بتوانند با خیالی آسوده سرمایه‌های خود را منتقل کنند.

قائم مقام سنای پاکستان اضافه کرد: اگر سرمایه گذاری‌های مشترک میان دو کشور افزایش یابد روابط نیز به سرعت پیشرفت خواهد کرد و دشمنان نمی‌توانند مانع بهبود روابط شوند.

این سیاستمدار مطرح پاکستان گفت: در بسیاری از تحولات منطقه‌ای و جهانی ایران و پاکستان نظری مشترک دارند و این می‌تواند باعث همدلی بیشتر مردم دو کشور شود.

وی خواستار شکل‌گیری گروه دوستی ایران و پاکستان در پارلمان دو کشور شد و بیان کرد: شکل‌گیری یک گروه ویژه دوستی می تواند نشان دهنده اهمیت روابط دو جانبه باشد.

سلیم ماوندی اظهار امیدواری کرد: همکاری‌های فرهنگی، مذهبی و منطقه‌ای بین اسلام آباد و تهران بیشتر از قبل شود تا در سایه آن مردم دو کشور همدلی را بیشتر تجربه کنند.

مهدی هنردوست نیز ضمن موافقت با سخنان ماوندی گفت: ظرفیت‌های فروانی برای همدلی و اتحاد ایران و پاکستان وجود دارد که امیدواریم از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.

وی افزایش روابط تجاری میان دو کشور را گامی محکم برای بهبود روابط دو جانبه دانسته و خواستار تکمیل سریع خط انتقال گاز از ایران در طرف پاکستانی شد.

ایران و پاکستان 904کیلومتر مرز مشترک دارند و به همین دلیل ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری میان دو کشور وجود دارد.

قرار است به زودی حجم روابط تجاری میان دو کشور از 1میلیارد دلار به 5میلیارد دلار برسد.