آمار تلفات سیل ژاپن به مرز ۲۰۰ تن رسید / ۶۰ نفر همچنان مفقودند

ژاپن می‌گوید آمار مرگ و میر ناشی از سیلاب و رانش زمین بعلت بارش بی سابقه باران در بخش غربی این کشور تا صبح امروز پنجشنبه، به مرز ۲۰۰ تن رسیده و احتمال افزایش این آمار نیز وجود دارد. آمار‌های دولت ژاپن حاکی است ۶۰ تن نیز همچنان مفقود هستند که احتمالا شمار زیادی از آن‌ها کشته شده اند، اما اجساد آن‌ها هنوز پیدا نشده است. همزمان با هفتمین روز بارش ها، ۷۰ هزار امدادگر ژاپنی جستجوی خود را برای یافتن مفقودان گسترش داده اند.

ژاپن می‌گوید آمار مرگ و میر ناشی از سیلاب و رانش زمین بعلت بارش بی سابقه باران در بخش غربی این کشور تا صبح امروز پنجشنبه، به مرز ۲۰۰ تن رسیده و احتمال افزایش این آمار نیز وجود دارد.

به گزارش ایرنا از کیودو، آمار‌های دولت ژاپن حاکی است ۶۰ تن نیز همچنان مفقود هستند که احتمالا شمار زیادی از آن‌ها کشته شده اند، اما اجساد آن‌ها هنوز پیدا نشده است.
تلویزیون ژاپن هم اعلام کرد همزمان با هفتمین روز بارش ها، ۷۰ هزار امدادگر ژاپنی جستجوی خود را برای یافتن مفقودان گسترش داده اند، اما سیل و رانش زمین سبب شده است که عملیات نجات با کندی پیش رود.
همچنین از ۳۰ هزار نفری که در پناهگاه‌ها زندگی می‌کردند حدود ۶ هزار و ۸۰۰ نفر باقی مانده اند و بقیه به منازل خود بازگشته اند.
سازمان هواشناسی ژاپن هم از مردم مناطقی که بارش باران در آن شدید است خواست به هشدار‌ها و راهنمایی‌هایی که توسط مسئولان اعلام می‌شود، توجه کنند.
شرکت راه آهن ژاپن نیز اعلام کرد به دلیل شدت بارش و توفان، ۲۷ قطار از ریل خارج شده و خطوط بیش از ۱۰۰ مسیر هم آسیب دیده است که در حال ترمیم است.
مقامات ژاپنی اعلام کردند این بارش‌ها شدیدترین بارش‌ها از سال ۱۹۸۲ میلادی است که در جریان آن ۲۹۹ تن در منطقه ناگاساکی جان باختند.