غرب زن را برهنه و مرد پوشیده می‌خواهد/ فرق بین نکاح و دوستی در چیست؟

غرب بر خلاف اسلام زن را برهنه می‌خواهد و مرد را پوشیده می‌پسندد و می‌گوید هر چه مرد پوشیده تر، زیباتر است.

غرب بر خلاف اسلام زن برهنه و مرد پوشیده می‌پسندد و می‌گوید هر چه مرد پوشیده تر، زیباتر است.

/////// به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همایش تجمع دختران انقلاب عصر امروز مورخ پنجشنبه ۲۱ تیرماه، با حضور خانواده عظیم الشأن شهدا محسن حججی، ابراهیم هادی، احمدی روشن، طهرانی مقدم در حسینیه شهید ابراهیم همت برگزار شد‌.

ابتدای برنامه گروه تواشیح شمیم یاس قطعه ای را در وصف امام زمان(عج) اجرا کردند و پس از آن در ادامه حاضران  مراسم  در حضور مادر شهید محسن حججی و در شب جشن تولد این شهید والا مقام، نوای حسین یا حسین و لبیک یا علی (ع) سر دادند.

علی اکبر رائفی پور در ادامه برنامه گفت: عفت یک مسئله عمومی است که همه جوانب را دربر می گیرد، کم ندیدم افرادی که در حجاب به عفت پای بند هستند اما کم کسانی هم هستند که عفت در رفتار ندارند. غرض از اینکه انسان حجاب داشته باشد آن است که نگاه جنسی نداشته باشند. تا حدی این پوشش مهم است که خداوند وقتی آدم و حوا از بهشت رانده شدند پوشش را از آنها گرفت.

وی ادامه داد:خداوند مدال افتخاری پوشش را به هرکسی نمی دهد. ما کم نداریم مردانی که بی عفت هستند و پوشش مناسبی ندارند. اما چون تمرکز این برنامه روی خانم هاست بیشتر صحبتم بر این است. زن مثل یک انسان شناخته شده است. زن و مرد را اگر بخواهیم به عنوان مونث و مذکر بودن ببینیم هرکدام داشته خاصی ندارند اما اصل حرف اسلام این است که زن؛ چگونه می خواهی دیده شوی؟ اسلام می گوید زن را به عنوان یک انسان ببین نه با نگاه کارکرد جنسی.

وی در ادامه با بیان خاطره ای از دیدار خود با جوانها افزود: یک زمانی شمای زن می خواهی در جایگاه خودت دیده شوی یک بحث است اما یک زمانی فقط می خواهی عاشق آهن بین مردم نگاه شوی. تا چند وقت می خواهی با نگاه جنسی بین مردان دیده شوی؟ نهایت دید جنسی تا ۳۰ سالگی است و بعد از آن جایگزین شما جوان های بسیاری به میدان می آیند.

رائفی پور با اشاره به برنامه های شبکه های ماهواره ای و معاند گفت: این جریان دوست دختر و دوست پسر بودن آن چیزی است که در کشورهای غربی جا گرفته است و می خواهند آن را در کشور ما هم رواج بدهند.

وی ادامه داد: فرق بین نکاح و دوستی در چیست؟ نکاح به معنی دف است، یعنی زنی که ازدواج کرده وقتی دف می زنند به همه بیان می کنند یعنی این زن همراه جنسی دارد و مالک دارد. البته این نگاه برای مردان نیز هست و باید رعایت شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به جایگاه زن و مرد در جهان ادامه داد: جایگاه، احکام دیه و قانون بین زن و مرد برابر است و آن چیزی نیست که بگوئیم چون مرد خرج خانه را در می آورد و بیرون از خانه کار می کند ارزش بیشتری دارد و باید دیه و احکام بیشتری داشته باشد.

وی عنوان کرد: غربی که زن را برهنه می داند، مرد را پوشیده تر می پسندد و می گوید هر چه مرد پوشیده تر، زیباتر است. اسلام می گوید زن و مرد هر دو پوشیده باشند. ما زنان بسیاری را داریم که با پوشیدگی کامل در جامعه حضور دارند و تحصیل می کنند. اسلام نگفته است که زن در خانه باشد.

رائفی پور ادامه داد: اولین باری که انگلیسی ها پای زن را به کار کردن باز کردند، زن را به عنوان کارگر می خواستند و چون زنان معترض شدند، تصمیم بر این گرفتند که حقوقی را برای زنان در نظر بگیرند. امروز جامعه باید بگوید ذات زن برای کار در بیرون از خانه یا مشاغل سخت مانند مسافرکشی، کار در معدن و .. ساخته نشده است.شما در این مشاغلی که زن ها حضور دارند، بهترین آن ها مانند آشپزی و آرایشگری و .. مردان هستند. خداوند در وجود زن ها صبوری ذاتی را قرار داده است که زن باید بداند برای چه کاری در خانه ساخته شده است.

وی در خصوص وظایف مسئولان در قبال جوانها افزود: مسئولان ما در قبال جوان های ما کوتاهی کردند و چون جوانان  نمی توانند ازدواج کنند، دختران و پسر ها به هم جذب می شوند. حتی اگر باز هم ازدواج کنند چون در غریزه جنسی شرطی می شوند دیگر نمی توانند زندگی سالمی داشته باشند. حتی یک نگاه مرد به دختران محجبه و غیر محجبه حرام است و با این اتفاق دیگر در خانه نگاهی زیبنده به همسر خود ندارد.

رائفی پور تصریح کرد: حضرت مسیح (ع) می فرمایند: "چه بسا مردان و زنانی که با نگاه جنسی خود زنا می کنند‌. خود زن و مرد باید این نگاه ها را کنترل کنند" . تقصیر هیچ کسی نیست که جامعه امروز خراب است‌. آن جوانی که امکان ازدواج ندارد، نه آن خانواده اش می فهمد، نه جامعه آن جوان را درک می کند و نه مسئولان مملکتی این جوان را می فهمد.

وی ادامه داد: اگر جمهوری اسلامی بخواهد به هر قیمتی باقی بماند، می گوید هرکاری می خواهید انجام دهید، به سیاست کاری نداشته باشید. اما امروز با بحران جنسی روبرو هستیم که در هیچ دوره اسلامی چنین بحرانی را پشت سر نگذاشته ایم. خطبه ازدواج را همیشه زن می خواند چرا پس ما می گوییم ازدواج موقت برای مرد است؟ اینکه ما این جرات و جسارت را داشته باشیم که شب شهادت امام صادق(ع) در مقابل مسجد امام صادق (ع) به اهل بیت (ع) اهانت کنیم، یعنی ما به کجا رسیده ایم؟ این را بدانید که اجر هر کسی را خدا می دهد و پاداششان را خواهند گرفت.