قاچاقچی: فقط بسیجی‌ها از من رشوه نمی‌گیرند!

روزنامه جوان با یکی از قاچاقچیان موادمخدر که توسط پلیس دستگیر شده است،مصاحبه کرد.

روزنامه جوان با یکی از قاچاقچیان موادمخدر که توسط پلیس دستگیر شده است،مصاحبه کرد.

قاچاقچی: فقط بسیجی‌ها از من رشوه نمی‌گیرند!

متن این مصاحبه را می خوانید:

اتهامت چیست؟

فروش شیشه.

چند می‌فروختی؟

گرمی 80‌هزار تومان می‌خریدم و 90‌هزار تومان می‌فروختم، اما هر بار از روی استرس پولی را که می‌گرفتم نمی‌شمردم. بعد متوجه می‌شدم 5 هزار یا 10 هزار تومان کم است.

گرانی دلار روی قیمت مواد تأثیری داشت؟

بله. شیشه گرمی 60‌هزار تومان بود که شد 120‌هزار تومان دقیقاً دو برابر.

پس درآمد خوبی داشتی؟

متهم درجواب این سوال خندید و گفت: «برای ما نه. چون پنج‌دست می‌گشت تا به دست ما برسد. برای آنهایی خوب است که شاخ‌های مافیا هستند و درآمدشان کلان است. کسانی هستند که با یک تلفن کلی کاسب می‌شوند.

حرف از تلفن زدی، شنیده شده سیم کارت فروشندگان مواد با قیمت بالایی فروخته می‌شود و آنها در فضای مجازی به خرید و فروش مواد مشغولند؟

نه. این کار در ایران انجام نمی‌شود، در ژاپن است که سیم‌کارت قیمت خوبی دارد و خرید و فروش در فضای مجازی انجام می‌شود.

پس چطور فروشندگان با تلفن خرید و فروش می‌کنند؟

مشتری وقتی به فروشنده زنگ می‌زند اگر صدای خود فروشنده باشد حرف می‌زند ولی اگر صدا برایش آشنا نباشد فوراً تماسش را قطع می‌کند.

پس گرانی سیم‌کارت بعضی فروشنده‌های مواد برای چیست؟

قیمت سیم‌ کارت آنها 200 تا 300میلیون است آن هم به خاطر این است که مشتری‌‌ها آنها را از روی صدا نمی‌شناسند و با واسطه هستند.

این همه رد چاقو و خالکوبی روی صورت و گردنت برای چیست؟

برای قدرت‌نمایی. جای چاقو ترسناک است پس باید اراذل و اوباش این شکلی باشند تا خوفناک به نظر برسند. همچنین جواب نامردی‌هایی است که دیده‌ام. گاهی اوقات وقتی از دست نامردی دوست و آشنا به تنگ می‌افتادم دست به چاقو می‌شدم. خالکوبی هم برای ما ایرانیان عجیب است وگرنه امروزه اکثر فوتبالیست‌ها و بازکنان مطرح جهان بدنشان خالکوبی است.

ما را یاد وحید مرادی انداختی او رامی‌شناختی؟

چه کسی است وحید را نشناسد. هم خودش هم قاتل و دور و بری‌هایش را می‌شناسم. پیگیر کارهاش بودم.

تا حالا چند بار دستگیر شدی؟

دو بار به خاطر مواد دستگیر شدم و یکبار چهار‌‌سال حبس کشیدم.

سپس متهم در جمع مأموران حاضر گفت: «حالا که حرف از دستگیری شد بگذارید دو واقعیت را بگویم. شاید به مزاج شما خوش نیاید ولی حقیقت دارد. دسته‌ای از فروشنده‌های کلان مواد‌مخدر خود مأموران زندان هستند! به همین دلیل در زندان خیلی راحت مواد به دست زندانیان می‌رسد و آنها مصرف می‌کنند. دیگر اینکه در چند مورد دستگیری، بارها مأموران را با رشوه 4‌یا 5‌میلیون تومانی خریدم، ولی هیچ وقت حریف بسیجی‌ها نشدم. این بار هم از طرف بسیجی‌ها شناسایی و دستگیر شدم. شاید به خاطر این باشد که بسیجیان عاشق شهادتند.»

راستی خودت مواد مصرف می‌کنی؟

نه. یکبار مسافری را سوار کردم که مشتری موادمخدر بود. او گفت اولین بار است کسی را می‌بینم که خود فروشنده است ولی معتاد نیست!