واژگونی کشتی در اندونزی / ۲۴ نفر کشته و ۴۱ نفر مفقود شدند

منابع خبری گزارش دادند دراثر واژگون شدن یک کشتی در آب‌های جزیره سولاسی درشمال جاکارتا پایتخت اندونزی تاکنون ۲۴ نفر غرق و ۴۱ نفر مفقود شدند که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. این کشتی علاوه براینکه گفته می‌شود بیش از ۱۴۰ مسافر داشته، ۴۸ دستگاه وسیله نقیله شامل انواع خودرو مانند کامیون و موتورسیکلت نیز حمل کرده است. مسئولان محلی می‌گویند تاکنون ۷۴ مسافر از غرق شدن نجات یافتند

منابع خبری گزارش دادند دراثر واژگون شدن یک کشتی در آب‌های جزیره سولاسی درشمال جاکارتا پایتخت اندونزی تاکنون ۲۴ نفر غرق و ۴۱ نفر مفقود شدند که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایرنا، این حادثه در حالی رخ داد که این کشور دو هفته پیش شاهد واژگونی وغرق شدن کشتی مسافربری گردش تعطیلات عید فطر در'توبا' دریاچه سوماترای شمالی بود که بیش از ۱۸۰ مفقود به جای گذاشت.
رعایت نکردن قوانین ایمنی در تردد‌های دریایی، شرایط نامساعد آب و هوایی، استفاده از قایق‌ها و کشتی‌های کهنه و خدمه آموزش ندیده سبب شده تا اندونزی بالاترین میزان حوادث دریایی در میان کشور‌های جنوب شرق آسیا را به خود اختصاص دهد.
شبکه تی وی وان اندونزی دراین زمینه گزارش داد: این کشتی علاوه براینکه گفته می‌شود بیش از ۱۴۰ مسافر داشته، ۴۸ دستگاه وسیله نقیله شامل انواع خودرو مانند کامیون و موتورسیکلت نیز حمل کرده است.
واژگونی این کشتی عصر گذشته در ۴۰۰ متری ساحل جزیره سولاسی رخ داد که نیرو‌های امداد و نجات محلی تاکنون توانسته اند تعداد زیادی از مسافران را از آب‌های مواج اقیانوس نجات دهند.
مسئولان محلی این جزیره می‌گویند تاکنون ۷۴ مسافر از غرق شدن نجات یافتند، اجساد ۲۴ نفر غرق شده از اقیانوس بیرون کشیده شده، اما همچنان ۴۱ نفر از مسافران مفقود هستند که تلاش‌های گروه امداد و نجات و جستجو برای یافتن آن‌ها همچنان ادامه دارد.
مجمع الجزایر اندونزی با افزون بر ۱۷ هزار جزیره دارد پرحادثه‌ترین کشورجنوب شرق آسیاست و به دلیل قوانین ضعیف حمل و نقل دریایی همواره مورد سرزنش سازمان‌های بین المللی و مردم نهاد است.
۲۶۰ میلیون نفر جمعیت مردم این کشور در آبراه‌ها و فواصل این جزایر هزاران سفر روزانه دریایی را تجربه می‌کنند که عمدتا به وسیله کشتی‌ها و قایق‌های کوچک و بزرگ چوبی و قدیمی درحالی که بیش از ظرفیت پر شده، انجام می‌شود.