دستبند پلیس بر دستان سارقان مسلح

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری گروهی از سارقان مسلح خبر داد که با تهیه سلاح گرم و تحت پوشش پلیس اقدام به سرقت 15000 دلاری در منطقه پاسگاه نعمت آباد کرده بودند.

خبرگزاری فارس: سرهنگ حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در پی تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه تحت پوشش مأمور در کلانتری 152 خانی آباد نو، این پرونده جهت شناسایی و دستگیری سارقین در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 17:30 مورخه 31 اردیبهشت 1397 جهت فروش مبلغ 15 هزار دلار آمریکا با یکی از بستگان خود به نام سعید . ن که از آشنایان و اقوام دور است به محل قرار ملاقات با خریدار ، در منطقه پاسگاه نعمت آباد – میدان ثارالله رفتیم.

وی گفت: منتظر خریدار بودیم که ناگهان یک دستگاه پراید با سه سرنشین در برابر ما توقف کرد و هر سه نفرشان در حالیکه همراه خود اسلحه و بی سیم داشتند از ماشین پیاده شدند؛ در حالیکه آنها قصد دستگیری هر دو نفر ما را داشتند ، سعید توانست از دست آنها متواری شود اما من دستگیر شدم و سرنشینان پراید ضمن دستبند زدن به دستانم مرا با تهدید اسلحه سوار ماشین کرده و به راه افتادند.

مالباخته ادامه داد: در طول مسیر و در داخل اتوبان فدائیان اسلام بود که متوجه شدم آنها قصد سرقت 15 هزار دلار همراه مرا دارند؛ نهایتا مبلغ 15 هزار دلار مرا سرقت کرده و پس از آن مرا در حاشیه اتوبان فدائیان از ماشین پیاده کرده و از محل متواری شدند .

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح نحوه شناسایی متهمین پرونده گفت: با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقین با داشتن اطلاعات کامل در خصوص زمان و محل تردد مالباخته و با اطمینان کامل از همراه بودن پول از سوی مالباخته اقدام به طراحی سرقت کردند.

سرهنگ مکرم تصریح کرد: اقدامات ویژه پلیسی جهت بررسی این فرضیه در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتا کارآگاهان این اداره اطمینان پیدا کردند که تمامی اطلاعات جهت انجام سرقت از سوی سعید که در روز سرقت همراه مالباخته بوده و ظاهرا موفق به فرار از دست مأمورین شده، در اختیار همدستانش قرار گرفته و اقدام به فرار وی از دست سارقین نیز صرفا یک ظاهرسازی بیش نبوده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: با توجه به جمع بندی انجام شده و اطمینان کارآگاهان از نقش سعید در سرقت ، ابتدا وی در مورخه 3 تیر 1397 توسط کارآگاهان دستگیر شد اما برابر انتظار در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با موضوع سرقت شد.

وی گفت: سرانجام با ارائه دلایل پلیسی، سعید به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی سه تن از بچه محل های خود به عنوان دیگر اعضای گروه اعتراف و بیان داشت که زمانیکه مالباخته به بنده مراجعه کرد و گفت که مبلغ 15 هزار دلار داشته و قصد فروش آنرا دارد ، به دروغ مدعی آشنایی با فردی شدم که می تواند تمامی دلارها را یکجا و با قیمت مناسب خریداری نماید.

متهم ادامه داد: در ادامه موضوع را با سه تن از دوستان و بچه محل های خود در شهرستان بهارستان در میان گذاشته و آنها نیز با تهیه اسلحه [ و دیگر تجهیزات پلیسی ] اقدام به طراحی سرقت کردند .

متهم ادامه داد: یک روز قبل از سرقت با مالباخته تماس گرفته و برای فردای آنروز جهت فروش دلارها قرار ملاقات گذاشتیم ؛ روز سرقت با اطمینان از همراه داشتن دلارها ، به محلی که از قبل توسط دوستانم تعیین شده بود رفته و آنها نیز همانگونه که قرار گذاشته بودیم اقدام به سرقت دلارها کرده و مالباخته را نیز در اتوبان رها کردند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام خبر دستگیری همه متهمین پرونده گفت: با شناسایی سه عضو دیگر پرونده که در پوشش مأمورین پلیس اقدام به آدم ربایی و سرقت مسلحانه کرده بودند ، هماهنگی های لازم قضایی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران انجام و هر سه متهم در سه عملیات مشترک و همزمان، دستگیر شدندو

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه های آنها علاوه بر کشف مبلغ 15 هزار دلار مسروقه ، تعداد یک قبضه اسلحه کمری به همراه یک رشته دستبند فلزی و یک دستگاه بی سیم دستی کشف شد.

وی گفت: متهین صراحتا به طراحی و اجرای سرقت مسلحانه همراه با آدم ربایی اعتراف کردند؛ همچنین قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.