پرواز بالگرد برای اطفای حریق در جنگل‌های کلاله؛درختان همچنان می‌سوزند

سرپرست اداره کل مدیریت بحران گلستان با اشاره به ورود یک فروند بالگرد برای مهار آتش به منطقه گفت: کمبودی از نظر تجهیزات و امکانات برای خاموش کردن آتش در جنگل‌های سوزنی برگ کلاله وجود ندارد.

به گزارش تسنیم مجتبی جمالی  درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی در کلاله اظهارداشت: حریق در عرصه‌های سوزنی برگ منطقه پیشکمر شهرستان کلاله از عصر دیروز آغاز شد و از همان زمان نیرو‌های منابع طبیعی و مردم با همه امکانات و تجهیزات برای اطفاء حریق در منطقه حاضر شدند.

وی افزود: شدت آتش در این عرصه‌ها کم شده، اما کماکان ادامه دارد و اکیپ‌ها مشغول اطفاء هستند.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان گلستان بیان داشت: امروز در یک نقطه دیگر از عرصه‌های جنگلی شهرستان کلاله شاهد بروز آتش‌سوزی بودیم که نیرو‌ها بلافاصله اعزام و آتش را مهار کردند.

وی گفت: کمبودی از نظر تجهیزات و امکانات وجود ندارد، ماشین آلاتی مانند لودر، گریدر، بلدوزر، تانکر‌های آب رسان و خودرو‌های مخصوص منابع طبیعی هم در منطقه حضور دارند با این‌حال درصدد این هستیم که از ارتش هم برای اطفاء حریق کمک بگیریم.

جمالی ادامه داد: یک فروند بالگرد امروز وارد منطقه شده و در چند نوبت هم پرواز کرد. با توجه به شرایطی که داریم پرواز‌ها نتیجه بخش بوده است.

وی افزود: برای فردا هم یک فروند بالگرد دیگر نیز به منطقه اعزام می‌شود تا عملیات اطفاء کامل با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان گلستان درباره میزان خسارت وارده به عرصه‌های جنگلی اظهارداشت: با اینکه آتش مهار شده، اما اطفاء آن به صورت کامل انجام نشده است. برای همین امکان برآورد خسارت‌ها در شرایط کنونی وجود ندارد و منابع طبیعی به عنوان دستگاه متولی پس از خاموش کردن آتش، گزارش‌های مربوطه را اعلام خواهد کرد.

وی درباره اینکه کار اطفاء حریق تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: همه نیرو‌ها در منطقه مشغول فعالیت هستند و باید دید فردا با حضور بالگرد‌ها کار به چه نحوی ادامه پیدا می‌کند.

براساس برآورد‌های اولیه بیش از ۷۰ هکتار از اراضی جنگل‌های سوزنی برگ منطقه پیشکمر شهرستان کلاله در آتش سوخته است.