قتل هولناک پسر ۱۲ ساله زنجانی

معمای گم‌شدن پسر ۱۲ ساله زنجانی پس از پنج روز با پیداشدن جسد تکه‌تکه‌شده‌اش سناریوی یک پرونده جنایی را پیش‌ِروی مأموران پلیس آگاهی زنجان قرار داد. به گزارش ایلنا، ظهر جمعه نخستین روز تیرماه امسال پسربچه ۱۲ ساله‌ای به نام ابوالفضل هاشمی برای بازی از خانه‌شان در منطقه اسلام‌آباد زنجان خارج شد و دیگر به خانه بازنگشت.

معمای گم‌شدن پسر ۱۲ ساله زنجانی پس از پنج روز با پیداشدن جسد تکه‌تکه‌شده‌اش سناریوی یک پرونده جنایی را پیش‌ِروی مأموران پلیس آگاهی زنجان قرار داد. به گزارش ایلنا، ظهر جمعه نخستین روز تیرماه امسال پسربچه ۱۲ ساله‌ای به نام ابوالفضل هاشمی برای بازی از خانه‌شان در منطقه اسلام‌آباد زنجان خارج شد و دیگر به خانه بازنگشت. ناپدیدشدن این پسربچه کافی بود تا خانواده‌اش که نگران سرنوشت او شده بودند در تماس با پلیس برای پیداکردن فرزندشان درخواست کمک کنند. تلاش مأموران پلیس ادامه داشت، اما ردی از ابوالفضل به دست نیامد و همین کافی بود تا تیمی از مأموران دایره جنایی پلیس آگاهی زنجان برای افشاگری از راز گم‌شدن این پسربچه وارد عمل شوند. از زمانی‌که ابوالفضل ناپدید شد مأموران برای پیداکردن او تحقیقات خود را آغاز کردند، اما هیچ ردی از ابوالفضل به دست نیامد و از همان روز نخست مأموران یکی از بستگان نزدیک ابوالفضل را به‌عنوان مظنون دستگیر کردند تا اینکه پس از پنج روز یعنی عصر سه‌شنبه پنجم تیر مأموران در جریان پیداشدن جسد تکه‌تکه‌شده‌ای در کانال آب نزدیک شهرک صنعتی شماره یک علی‌آباد زنجان قرار گرفتند. مأموران وقتی به کانال آب رفتند با جسد تکه‌تکه‌شده پسر نوجوانی روبه‌رو شدند و با توجه به لباس و مشخصاتی که از ابوالفضل در اختیار مأموران بود، اطمینان پیدا کردند که جسد همان پسر گمشده است. مأموران پلیس آگاهی با توجه به هولناک‌بودن جنایت حتی جسد را به خانواده ابوالفضل نشان ندادند و فقط با نشان‌دادن یک تصویر و لباس‌های ابوالفضل از هویت این جسد که متعلق به ابوالفضل بود اطمینان پیدا کردند. جسد ابوالفضل به پزشکی قانونی منتقل شده و چند نفر نیز به‌عنوان مظنون دستگیر شده‌اند و تحقیقات در پلیس آگاهی زنجان ادامه دارد.

آتش‌سوزی گسترده در انبار وسیع چوب

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی گسترده در انبار ۱۰ هزارمتری محل نگهداری چوب خبر داد. جلال ملکی درباره آتش‌سوزی در یک انبار چوب اظهار کرد: ساعت ۲۲:۳۰ شب جمعه آتش‌سوزی گسترده‌ای در انبار‌های چوب در چهاردانگه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اعلام شد. این منطقه خارج از حوزه استحفاظی شهرداری و آتش‌نشانی تهران بود، اما با توجه به اینکه همکاران ما نیاز به کمک داشتند نیرو و تجهیزات اعزام شد و شش ایستگاه با چندین دستگاه تانکر آب و خودرو‌های فوماتیک که از خودرو‌های تخصصی هستند، به محل حادثه که عوامل آتش‌نشانی چهاردانه در آنجا حضور داشتند اعزام شدند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه محل حادثه یک ملک محصور به وسعت ۱۰ هزار مترمربع بود، افزود: بخش اعظمی از این ملک با مقدار زیادی چوب، تخته و به ویژه قالب‌های چوبی که به صورت ناایمن روی هم چیده شده بودند، پوشیده شده بود و در بخش‌هایی ارتفاع چوب‌های روی هم به حدود چهار، پنج متر می‌رسید. وی ادامه داد: زمانی که آتش‌نشانان به محل رسیدند، تقریبا همه بخش‌ها شعله‌ور بود و این در حالی بود که اطراف محوطه تعداد زیادی کارگاه و سوله مسقف وجود داشت که بیشتر آن‌ها در کار چوب‌بری، مبل‌سازی و نگهداری فوم، ابر و اسفند بودند؛ به‌طوری‌که آتش به‌سرعت در حال سرایت به کارگاه‌ها بود و اگر آتش به بخش‌های مسقف می‌رسید، صد درصد عملیات با سختی‌های خاص خودش مواجه می‌شد. ملکی با اشاره به اینکه ارتفاع آتش بسیار زیاد بود، گفت: در بعضی از بخش‌ها ارتفاع شعله‌های آتش به بیش از ۱۰ متر یعنی ارتفاع یک ساختمان سه‌طبقه می‌رسید و شدت حرارت آتش به حدی بود که در بعضی از بخش‌ها نزدیک‌شدن به آن کار بسیار مشکلی بود. آتش‌نشانان با وجود همه دشواری‌ها، عملیات را آغاز کردند و آتش را تحت کنترل درآوردند و خوشبختانه از سرایت به اطراف و سوله‌ها و کارگاه‌های مجاور جلوگیری شد. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی درباره خسارات این حادثه گفت: این آتش‌سوزی نیز مانند حوادث مشابه خسارت مالی زیادی به همراه داشت، اما خوشبختانه مصدومیت حادی رخ نداد. ملکی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان تهرانی ساعت ۳:۵۸ دیروز محل را ترک کردند، گفت: با اتمام کار آن‌ها محل برای لکه‌گیری و انجام مراحل پایانی و همین‌طور بررسی علت حادثه، تحویل عوامل آتش‌نشانی چهاردانگه شد. وی با اشاره به اینکه حوادث مشابه افزایش پیدا کرده است، گفت: با وجود اینکه همکاران ما در این منطقه وظایف بازرسی خود را به‌خوبی انجام می‌دهند نیاز است که دستگاه‌های نظارتی و بازرسی ورود موثرتری داشته باشند و وضعیت شهرک‌های صنعتی و کارگاه‌ها، بیشتر مورد توجه قرار گیرد. چه‌بسا اگر نیاز است باید در شهرک‌های صنعتی بزرگ، تجهیزات آتش‌نشانی راه‌اندازی شود تا در لحظات اول اقدامات لازم صورت بگیرد.

منبع: شرق