کاسب ورشکسته پاساژ را آتش زد

30 دقیقه بامداد1 بهمن سال گذشته وقوع آتش‌سوزی داخل پاساژی در محدوده خیابان هلال احمر به ایستگاه شماره 5 آتش‌نشانی و کلانتری 115 رازی اعلام شد.

30 دقیقه بامداد1 بهمن سال گذشته وقوع آتش‌سوزی داخل پاساژی در محدوده خیابان هلال احمر به ایستگاه شماره 5 آتش‌نشانی و کلانتری 115 رازی اعلام شد.

نقشه مغازه دار ورشکسته که برای دریافت پول بیمه، یک پاساژ را به آتش کشیده بود پس از 6 ماه لو رفت.

به‌گزارش «ایران»، 30 دقیقه بامداد1 بهمن سال گذشته وقوع آتش‌سوزی داخل پاساژی در محدوده خیابان هلال احمر به ایستگاه شماره 5 آتش‌نشانی و کلانتری 115 رازی اعلام شد.

با حضور مأموران آتش‌نشانی در محل، آتش‌سوزی مهار شد. بلافاصله تیم کارشناسی آتش‌نشانی، برای مشخص کردن علت آتش‌سوزی در محل پاساژ حاضر و برابر نظریه کارشناسان آتش‌نشانی اعلام شد که حریق عمدی بوده است.

بدین ترتیب پرونده برای رسیدگی در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد. در تحقیقات از کسبه پاساژ مشخص شد یکی از مغازه دارها به‌نام داریوش 10 روز قبل از آتش‌سوزی به بهانه تعویض دوربین‌های مداربسته قدیمی با جدید، دوربین‌های مداربسته پاساژ را برداشته بود.از طرفی مشخص شد داریوش با مشکلات مالی مواجه شده و چندین چک او برگشت خورده است.بدین ترتیب «فرضیه کلاهبرداری از بیمه با ایجاد حریق عمدی توسط داریوش» مطرح شد.

همزمان با این تحقیقات زن جوانی با مراجعه به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، داریوش را عامل آتش‌سوزی معرفی کرد و گفت: شوهرم به‌نام بهمن از کارگران ساده پاساژ است و در این کار با داریوش همراه بوده و قرار بود داریوش در ازای همکاری شوهرم با وی، از پول دریافتی بیمه مبلغی هم به او دهد.

بدین ترتیب بهمن بازداشت شد اما منکر دخالت در آتش‌سوزی بود.دلایل موجود در پرونده باعث شد تا مرد 35 ساله به آتش‌سوزی با همدستی داریوش اعتراف کند.

با اعتراف وی، داریوش 31 خرداد بازداشت شد و به آتش‌سوزی به خاطر دریافت پول از بیمه اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: این آتش‌سوزی بیش از یک میلیارد تومان خسارت به بار آورد.