علت مسمومیت بیش از ۱۱۰ نفر در رامهرمز معلوم شد/بازهم پای آب در میان است

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اعلام خبر قطعی ۲۰ ساعته آب بخش ابوالفارس گفت: استفاده مردم روستا از آب خام باعث بروز مسمومیت همه گیر بین آن‌ها شده است.

به گزارش مهر شکرالله سلمان زاده  با اشاره به حضور خود در بخش ابوالفارس رامهرمز است، اظهار کرد: چیزی که تاکنون مشخص شده عفونت باکتریا هست و آزمایش بیماران و علائم بالینی نشان دهند یک عفونت میکروبی است.

وی افزود: با توجه به اینکه همه مردم از یک منبع مشترک آلوده شدند، احتمالا آب آلوده است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: حدود ۲۰ ساعت آب منطقه قطع شده و مردم مجبور شدند از منابع غیر معتبر یعنی آب خام و چشمه برای رفع نیاز خود استفاده کنند.

سلمان زاده بیان کرد: در این مدت احتمال آلودگی اتفاق افتاده و بعد هم افراد خصوصا کودکان زیر هفت سال دچار عفونت روده‌ای با میکروب شدند.

وی با اشاره به اینکه اولین مورد ساعت ۱۱ روز گذشته به درمانگاه مراجعه کرده خبر داد: کشت نمونه‌های بیماران و آب هنوز آماه نشده، ولی قطعا با توجه به شواهد موجود آلودگی از آب بوده و عامل آن هم باکتری است، اما تا اعلام جواب آزمایش کشت باید منتظر علت اصلی آلودگی باشیم.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در پایان گفت: موارد اسهالی همیشه هست و هر درمانگاه روزانه بین پنج تا ۶ مورد اسهالی داشت، ولی اینکه تعداد بسیاری با هم مراجعه کنند، اوضاع متفاوت می‌شود و طغیان و همه گیر شدن این مسمومیت از امروز بوده است.