دستگیری عامل شلیک به مأمور پلیس

سرهنگ اردشیر نادری، رئیس کلانتری 161 ابوذر، درباره دستگیری این فرد گفت: متهم، فروشنده سلاح گرم است که زمانی که گمان کرد احتمال دارد همکاران ما دستگیرش کنند، اقدام به شلیک پیش‌دستانه کرد و از محل متواری شده بود.

روزنامه شرق: مردی که اوایل سال جاری مأمور پلیس را روانه بیمارستان و زمین‌گیر کرده است، در پی عملیات همکاران مأمور مجروح دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ اردشیر نادری، رئیس کلانتری 161 ابوذر، درباره دستگیری این فرد گفت: متهم، فروشنده سلاح گرم است که زمانی که گمان کرد احتمال دارد همکاران ما دستگیرش کنند، اقدام به شلیک پیش‌دستانه کرد و از محل متواری شده بود.

او ادامه داد: حدود ساعت چهار بامداد 22 فروردین سال جاری به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع داده شد فردی که لباس گروهبان یکمی نیروی انتظامی را بر تن دارد، در خیابان برادر مقدم مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. به این ترتیب مأموران کلانتری 161 ابوذر که محل حادثه در محدوده آنها واقع شده بود به محل رفتند و پی بردند فرد مجروح یکی از همکارانشان است که در حال گشت‌زنی بوده و گلوله به سرش شلیک شده است.

در پی این اتفاق مأمور مجروح به بیمارستان انتقال یافت و تحقیقات برای شناسایی ضارب او نتیجه نداد. این مقام انتظامی افزود: درحال‌حاضر پس از چند ماه از این اتفاق مأمور مجروح سطح هوشیاری بسیار کمی دارد، چون با اصابت گلوله به سرش بخشی از مغز او آسیب دیده است. این چند ماه در حالی سپری شد که با وجود تحقیقات تیم‌هایی از کلانتری، ‌پلیس امنیت و پلیس آگاهی تهران سرنخی به دست نیامد و نحوه و دلیل مجروح‌شدن مأمور پلیس نیز در هاله‌ای از ابهام قرار داشت تا اینکه چند روز قبل مأموران تیم تجسس کلانتری 161 ابوذر از کانال‌های خبری خود مطلع شدند فرد 35ساله‌ای در زمینه خرید و فروش سلاح فعالیت دارد، بنابراین با هماهنگی قضائی ساعت یک بامداد پنجشنبه گذشته عملیات دستگیری فروشنده سلاح را در منطقه فلاح شروع کردند، پس از پایان عملیات یک قبضه کلت کمری، ‌تعدادی فشنگ و شوکر و اسپری از مخفیگاه فرد مورد نظر کشف شد. در تحقیقات فنی فرد دستگیرشده به شلیک گلوله به مأمور پلیس اعتراف ‌کرد و در اظهاراتش گفت: آن روز قرار فروش اسلحه داشتم و با تمارض به دل‌درد قصد فریب گروهبان یکم مجروح را داشتم، اما مأمور بی‌توجه به اظهارات من قصد تفتیش من را داشت، به‌همین‌دلیل وقتی مأمور به من نزدیک شد، اسلحه را در‌آوردم و به سر او شلیک کردم و بلافاصله از آنجا فرار کردم.