دستگیری عامل جنایت در بازار

مردی که چند روز پیش هم‌زمان با ناآرامی‌های بازار اقدام به ارتکاب جنایت در محدوده بازار حضرتی کرده بود، دستگیر شد. به گزارش خبرنگار ما، بامداد روز سه‌شنبه هفته گذشته فوت مشکوک مردی حدودا 35ساله به کلانتری بازار اعلام و با حضور مأموران در بیمارستان گفته شد متوفی بر اثر اصابت ضربه جسم تیز به ناحیه قفسه سینه به قتل رسیده است.

روزنامه شرق: مردی که چند روز پیش هم‌زمان با ناآرامی‌های بازار اقدام به ارتکاب جنایت در محدوده بازار حضرتی کرده بود، دستگیر شد. به گزارش خبرنگار ما، بامداد روز سه‌شنبه هفته گذشته فوت مشکوک مردی حدودا 35ساله به کلانتری بازار اعلام و با حضور مأموران در بیمارستان گفته شد متوفی بر اثر اصابت ضربه جسم تیز به ناحیه قفسه سینه به قتل رسیده است. با تشکیل پرونده مقدماتی رسیدگی به آن در دستور‌کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان در اولین مرحله از تحقیقات خود ضمن شناسایی هویت متوفی به نام جعفر (35ساله) اطلاع پیدا کردند که مقتول دارای چندین سابقه نزاع و درگیری بود و در محدوده بازار حضرتی در امر دست‌فروشی فعالیت داشت.

کارآگاهان در ادامه با انجام تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند مقتول روز دوشنبه با دست‌فروش دیگری به نام اسماعیل درگیری داشته و از آن زمان اسماعیل ناپدید شده است. کارآگاهان ضمن شناسایی محل سکونت اسماعیل (48ساله) در محدوده اتوبان شهید محلاتی اقدام به دستگیری وی در بامداد روز پنجشنبه کردند و پس از انتقال متهم به اداره دهم پلیس آگاهی با بررسی سوابق وی معلوم شد متهم نیز مانند مقتول چندین سابقه نزاع و درگیری دارد و علاوه برآن 17 بار در بیمارستان روان‌پزشکی بستری شده و تحت اقدامات درمانی قرار گرفته و آخرین سابقه بستری‌شدن وی در بیمارستان روان‌پزشکی به اوایل سال جاری بازمی‌گردد که در نهایت روز 30 خرداد از بیمارستان ترخیص شده است. متهم در بازجویی‌ها به ارتکاب جنایت با چاقو اعتراف کرد و درباره انگیزه خود به کارآگاهان گفت: «روز دوشنبه که بازار ناآرام شده بود، تعدادی از افراد غریبه به من مراجعه کردند و به‌اجبار مانع از کار من شدند.

من به آنها اعتراض کردم اما آنها ضمن تخریب بساط دست‌فروشی‌ام، من را به‌شدت مورد ضرب‌وشتم قرار دادند. پس از رفتن این افراد، مقتول که شاهد صحنه کتک‌خوردن من از سوی این افراد بود شروع به تمسخر کرد و من نیز در‌حالی‌که بسیار عصبانی بودم، ناگهان به سمت مقتول حمله‌ور شدم و با چاقوی همراهم ضربه‌ای به سمت او پرتاب کردم و پس از آن از بازار خارج شدم. سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به درگیری منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر شده و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.