بزرگترین زلزله هفته قطور را لرزاند/ ثبت ٥٠ زمین لرزه در کشور

زلزله‌ای به بزرگی ٤.٤ ریشتری به عمق ١٠ کیلومتری در قطور، استان آذربایجان غربی رخ داد که بزرگترین زلزله هفته بود.

زلزله‌ای به بزرگی ٤.٤ ریشتری به عمق ١٠ کیلومتری در قطور، استان آذربایجان غربی رخ داد که بزرگترین زلزله هفته بود.

بزرگترين زلزله هفته قطور را لرزاند/ ثبت. زمين لرزه در كشور

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ بر اساس داده‌های ثبت شده در مرکز لرزه نگاری کشور ، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله‌های رخ داده در کشور را از ١ تا ٧ تیر ماه را به اطلاع می‌رسانیم، تعداد ٥٠ زلزله در این فاصله به ثبت رسیده است.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

جمعه ١ تیرماه

در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ٣.٨ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر به ثبت رسیده است؛ در جزیره خارک استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگی ٣.١ ریشتر در عمق ١٦ کیلومتر رخ داده است، در منوجان استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ٣.١ ریشتر در عمق ١٥ کیلومتر به وقوع پیوسته همچنین در جویم استان فارس زلزله‌ای به بزرگی ٣.١ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر رخ داده است.

زلزله اس جونقان استان چهارمحال و بختیاری به بزرگس ٣.١ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر لرزاند آخرین زلزله این روز در تبریز استان آذربایجان شرقس به بزرگی ٣.٠ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است.

شنبه ٢ تیرماه

در فیروز آباد استان اردبیل زلزله‌ای به بزرگی ٢.٧ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر به ثبت رسیده است؛ در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ٢.٩ ریشتر در عمق ٩ کیلومتر رخ داده است، در قطور استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگی ٤.٤ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر به وقوع پیوسته است، آخرین زلزله این روز در گشت استان سیستان و بلوچستان به بزرگی ٣.٣ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است.

بیشتر بخوانید: زلزله؛ غول خفته ایران زمین

یکشنبه ٣ تیرماه

در بندرکنگان استان بوشهر زلزله ای به بزرگی ٤.٢ ریشتر در عمق ٢٤ کیلومتر رخ داده است، در سرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ٣.٨ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر به ثبت رسیده است، در خوسف استان خراسان جنوبی زلزله‌ای به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر به وقوع پیوسته است، پیرانشهر استان آذربایجان غربی را زلزله‌ای به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ١١ کیلومتر لرزاند.

در زنگی آباد استان کرمان زلزله ای به بزرگی ٤.٢ ریشتر در عمق ٧ کیلومتر به ثبت رسیده است؛ در جزیره خارک استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگی ٣.٢ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر رخ داده است، آخرین زلزله این روز در حسینیه استان خورستان به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است.

دوشنبه ٤ تیرماه

در مجن استان سمنان زلزله‌ای به بزرگی ٣.٠ ریشتر در عمق ٤ کیلومتر رخ داده است؛ در مهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگی ٢.٦ ریشتر در عمق ١٣ کیلومتر به وقوع پیوسته است، در شول آباد استان لرستان زلزله‌ای به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر رخ داده است.

در یزدانشهر استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ٢.٨ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است، ازگله استان کرمانشاه را زلزله‌ای به بزرگی ٢.٦ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر لرزاند، آخرین زلزله این روز در مریوان استان کردستان به بزرگی ٢.٦ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است.

سه شنبه ٥ تیرماه

انبارالوم استان گلستان را زلزله‌ای به بزرگی ٣.٤ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر لرزاند؛ در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر رخ داده است، در تیتکانلو استان خراسان شمالی زلزله‌ای به بزرگی ٢.٦ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر به وقوع پیوسته است، قصر شیرین استان کرمانشاه را زلزله‌ای به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ١٤ کیلومتر تجربه کرد، زلزله دیگر استان تیتکانلو به بزرگی ٢.٩ ریشتر در عمق ٦ کیلومتر بوده است.

در شهر پیر استان فارس زلزله‌ای به بزرگی ٢.٦ ریشتر در عمق ١١ کیلومتر رخ داده است، سفید سنگ استان خراسان رضوی را زلزله‌ای به بزرگی ٢.٩ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر لرزاند، تازه آباد استان کرمانشاه را زلزله‌ای به بزرگی ٣.١ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر تجربه کرد، در رباط پشت بادام استان یزد زلزله‌ای به بزرگی ٣.٢ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر رخ داده است، در سرگز استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگی ٣.٦ ریشتر در عمق ١٩ کیلومتر به وقوع پیوسته است، آخرین زلزله این روز در تازه آباد استان کرمانشاه به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ٩ کیلومتر بوده است.

بیشتر بخوانید: سرنخ های پنهان در وقوع زلزله

چهارشنبه ٦ تیرماه

در قصر شیرین استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگی ٤.٢ ریشتر در عمق ١٢ کیلومتر رخ داده است؛ زلزله دیگر این شهر به بزرگی ٣.٦ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر بوده است، در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر به ثبت رسیده است، زلزله دیگر این شهر به بزرگی ٣.٥ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است.

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگی ٢.٩ ریشتر در عمق ٧ کیلومتر رخ داده است؛ در زمان آباد استان سمنان زلزله ای به بزرگی ٢.٧ ریشتر در عمق ٩ کیلومتر به وقوع پیوسته است، قطور استان آذربایجان غربی را زلزله ای به بزرگی ٣.١ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر لرزاند آخرین زلزله این روز در سالند استان خوزستان به بزرگی ٣.٠ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است.

پنجشنبه ٧ تیرماه

در سر پل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگی ٣.١ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر رخ داده است، چلگرد استان چهارمحال و بختیاری را زلزله ای به بزرگی ٢.٨ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر لرزاند، در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگی ٢.٦ ریشتر در عمق ٧ کیلومتر رخ داده است.

زیارتعلی استان هرمزگان را زلزله ای به بزرگی ٤.٢ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر لرزاند، گرمی استان اردبیل زلزله ای به بزرگی ٢.٧ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر تجربه کرد، در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگی ٢.٥ ریشتر در عمق ٨ کیلومتر رخ داده است، هجدک استان کرمان زلزله ای به بزرگی ٣.٢ ریشتر در عمق ٢٣ کیلومتر تجربه کرد، پره سر استان گیلان را زلزله ای به بزرگی ٢.٦ ریشتر در عمق ١٥ کیلومتر لرزاند.

انتهای پیام/