زلزله 4.8 ریشتری در ثلاث باباجانی / ۱۲ نفر مصدوم شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، از مصدوم شدن ۱۲ نفر در اثر زلزله ۴ و هشت دهم ریشتری شب گذشته در شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد. وی محل وقوع زمین لرزه چهار و هشت دهم ریشتری را عمق ۱۰ کیلومتری زمین در حوالی شهر تازه آباد عنوان کرد و افزود: زمین لرزه دیگری با شدت چهار و ۲ دهم ریشتر بامداد بامداد امروز قصرشیرین را لرزاند که تا این لحظه از تلفات آن گزارشی نداشته ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، از مصدوم شدن ۱۲ نفر در اثر زلزله ۴ و هشت دهم ریشتری شب گذشته در شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد.

محمدرضا امیریان روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: مصدومان این حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند و فقط یک نفر از آن‌ها به بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود اعزام شد.
وی محل وقوع زمین لرزه چهار و هشت دهم ریشتری را عمق ۱۰ کیلومتری زمین در حوالی شهر تازه آباد عنوان کرد و افزود: زمین لرزه دیگری با شدت چهار و ۲ دهم ریشتر بامداد بامداد امروز قصرشیرین را لرزاند که تا این لحظه از تلفات آن گزارشی نداشته ایم.
امیریان ادامه داد که از شب گذشته نیرو‌های امدادی هلال احمر در حالت آماده باش قرار دارند و تیم‌های این جمعیت در حال ارزیابی منطقه هستند.

** تعدادی واحد مسکونی دچار ترک خوردگی جزیی شده است
فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی نیز در گفتگو با ایرنا اعلام کرد که در منطقه 'دشت لیل' مرکز اصلی وقوع زلزله تعدادی واحد مسکونی دچار ترک خوردگی جزیی شده است.
صادق خدادادی افزود: این زمین لرزه چند مصدوم نیز داشته است که به صورت سرپایی مداوا شده اند.
وی تاکید کرد که بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه جلسه مدیریت بحران شهرستان ثلاث باباجانی تشکیل شد و استاندار و معاونان استانداری نیز پیگیر حادثه بودند تا در صورت نیاز خدمات رسانی لازم به نحو مطلوبی انجام شود.

** زلزله قصرشیرین خسارتی نداشت
فرماندار قصرشیرین نیز گفت: زلزله ۴ و ۲ دهم ریشتری بامداد چهارشنبه که این شهرستان را به شدت لرزاند، تاکنون خسارتی در بر نداشته است.
مرادعلی تاتار در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون با اعزام گروه‌های ارزیاب به منطقه، دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران نیز پای کار هستند و در حال آماده باش به سر می‌برند.
وی اظهارداشت: اکثر مردم قصرشیرین با وجود گرمای هوا، شب گذشته را به دلیل ترس ناشی از زمین لرزه و پس لرزه‌های شدید، تا صبح در بیرون از منازل به سر بردند.
فرماندار قصرشیرین بیان کرد: دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان به صورت کامل در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز به امداد رسانی و ارائه خدمات لازم به مردم بپردازند.

** وقوع حدود ۳۰ پس لرزه در استان کرمانشاه
شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه نیز تعداد پس لرزه‌های شب گذشته تاکنون را حدود ۳۰ مورد اعلام کرده است.
طبق این گزارش، تمام این پس لرزه‌ها در ادامه زلزله بزرگ ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته بوده است.
ساعت ۲۲ و ۲۷ دقیقه شب گذشته زمین لرزه‌ای با بزرگی چهار و هشت دهم ریشتر در ۱۵ کیلومتری تازه آباد، ۲۶ کیلومتری جوانرود و ۳۵ کیلومتری کوزران کرمانشاه رخ داد.
ساعت ۲ و ۴۳ دقیقه بامداد امروز نیز زمین لرزه دیگری با بزرگی چهار و ۲ دهم ریشتر در اطراف قصرشیرین و در عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داد.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.