صدور حکم قصاص برای قاتل "سلاله" دختر بچه ۵ ساله آق‌قلایی

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: حکم قصاص برای قاتل "سلاله" دختر بچه آق‌قلایی در کمتر از ۲ ماه صادر شد.
به گزارش تسنیم  هادی هاشمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور حکم قصاص برای قاتل سلاله، اظهار داشت: اردیبهشت ماه امسال سلاله، دختربچه ۵ ساله آق قلایی چند ساعت پس از ربوده شدن به قتل رسیده بود که بلافاصله دادستانی این شهرستان مامور رسیدگی به این پرونده شد.

وی افزود: با تکمیل تحقیقات و جمع آوری اطلاعات و اقرار متهم، کیفرخواست برای این پرونده صادر و به شعبه یک کیفری استان ارجاع شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان ادامه داد: برای رسیدگی به این پرونده دستور ویژه داده بودیم و پس از بررسی مستندات و اقرار دوباره متهم به آدم ربایی و قتل سلاله، رأی صادر شده است.

وی با اشاره به صدور حکم در کمتر از ۲ ماه برای پرونده قتل سلاله، بیان داشت: در پی درخواست خانواده این کودک، حکم قصاص برای متهم صادر و برای جرم دیگر وی که آدم ربایی بوده است، قاضی به ۱۵ سال حبس حکم داده است.

هاشمیان گفت: در صورت عدم اعتراض طرفین به رای صادره، حکم دادگاه برای اجرا به واحد اجرای احکام فرستاده می‌شود در غیر این صورت پرونده برای رسیدگی به اعتراض طرفین به دیوان عالی کشور فرستاده خواهد شد.

وی درباره صدور ۲ مجازات برای این پرونده اظهارداشت: قاضی باید در هر ۲ زمینه اظهارنظر کند تا صورت رد یک مجازات، مجازات دیگر به قوت خود باقی بماند.

سلاله، دختر ۵ ساله آق قلایی ششم اردیبهشت ماه امسال مفقود شده بود که خانواده وی پس از چند ساعت موضوع را به کلانتری اطلاع دادند و اعلام کردند به فردی که سابقه‌دار بوده، مظنون هستند.

با دستور بازپرس، پلیس اقدام به دستگیری فرد مظنون کرد و متهم پس از مواجه با ادله و مستندات به جنایتی که انجام داده بود، اعتراف کرد.