جزئیاتی درباره پرونده مرگ بنیتا

رسیدگی به این پرونده از زمانی آغاز شد که مرد ناشناسی خودروی پرایدی را از مقابل یک خانه ربود غافل از اینکه دخترک ۸ ماهه صاحب خودرو روی صندلی عقب خوابیده است.

رسیدگی به این پرونده از زمانی آغاز شد که مرد ناشناسی خودروی پرایدی را از مقابل یک خانه ربود غافل از اینکه دخترک ۸ ماهه صاحب خودرو روی صندلی عقب خوابیده است.

پرونده مرگ بنیتا

متهم ردیف دوم پرونده قتل بنیتا کوچولو در دومین جلسه محاکمه در شعبه دهم دادگاه کیفری به یک سال حبس محکوم و از سرقت مقرون به آزار تبرئه شد.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از زمانی آغاز شد که مرد ناشناسی خودروی پرایدی را از مقابل یک خانه ربود غافل از اینکه دخترک ۸ ماهه صاحب خودرو روی صندلی عقب خوابیده است. پلیس ومردم به‌دنبال دخترک بودند تا اینکه شش روز بعد خودروی ربوده شده در یکی از خیابان‌های پاکدشت پیدا شد. اما بنیتا کوچولو بر اثر گرسنگی و تشنگی و گرما جان باخته بود. متهم ردیف اول پس از دستگیری به سرقت خودرو از منطقه مشیریه و رها کردن آن و دختر کوچولو در قیامدشت اعتراف کرد. این متهم در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان پای میز محاکمه ایستاد و با حکم قضایی به اعدام، ۵۱ سال زندان، ۱۱۱ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید محکوم شد. متهم ردیف دوم نیز به ۱۳ سال زندان، ۱۱۱ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید به ایذه محکوم شد، اما قضات دیوان عالی کشور حکم او را تأیید نکردند و خواستار رسیدگی دوباره به جرم وی شدند. وقتی حکم این متهم در دیوان عالی کشور شکسته شد وی در حالی که با قرار وثیقه آزاد بود بار دیگر در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدباقر قربان‌زاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد. او در بخشی از اظهاراتش گفت: اصلاً قرار نبود دوستم دست به سرقت ماشین بزند.

او وقتی ماشین روشن و بدون سرنشین را دید وسوسه شد و به سمت آن رفت. من خودم پدر دو فرزند هستم. او با اظهار پشیمانی گفت:، اما بعد از دستگیری مواد را کنار گذاشتم و حالا پاک هستم. مدتی است در شهرداری کار می‌کنم و شب‌ها زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنم. روز‌ها هم در مغازه پدرم مشغول به کار هستم و برای خانواده‌ام روزی حلال درمی‌آورم. صبح دیروز قضات شعبه دهم متهم ردیف دوم را از سرقت مقرون به آزار تبرئه و به یکسال حبس محکوم کردند.