188 تن مواد مخدر کشف شد

تهران - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه سال گذشته در پاک سازی حاشیه و اطراف مدارس سراسر کشور قریب به 2 تن انواع مواد مخدر کشف شد، گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 188 تن مواد مخدر کشف شده که بیانگر افزایش 16 درصدی کشفیات پلیس است.

به گزارش از ناجا، سردار محمد مسعود زاهدیان روز یکشنبه ایرنا با بیان اینکه بیشترین کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر از نوع تریاک بوده است، افزود: البته میزان کشفیات مخدرهای هروئین و مرفین نیز قابل توجه بوده و در کشفیات این نوع مواد شاهد افزایش هستیم که بیانگر رویکرد قاچاقچیان برای انتقال و ورود موادمخدر پرخطرتر به کشور است.
وی اظهار داشت: بیشترین کشفیات این پلیس در استان های شرقی و حاشیه شرق کشور بوده و با توجه به این مهم، با تمرکز بر این استان ها و ایجاد حلقه های کنترلی در تلاش هستیم از ورود مواد مخدر به کشور جلوگیری کنیم.

* دستگیری 106 نفر از اعضای اصلی باندهای تولید و توزیع مواد مخدر
سردار زاهدیان با تأکید بر اینکه تمرکز پلیس بر شناسایی سر شبکه ها و باندهای مواد مخدر است، خاطر نشان کرد: در سال گذشته در این حوزه موفقیت های خوبی داشتیم به طوری که 106 نفر از سرکردگان و عناصر اصلی تولید و توزیع مواد مخدر را مورد هدف قرار دادیم و این افراد شناسایی و دستگیر شدند و در این میان نیز تعدادی از این افراد در درگیری با پلیس به هلاکت رسیدند.
وی تأکید کرد: نیروی انتظامی قاطعانه و با اقتدار با عناصر و سرشبکه های اصلی تولید و توزیع مواد مخدر برخورد می کند و قاچاقچیان بدانند قطعا در دام نیروهای پرتوان پلیس گرفتار می شوند.
وی تصریح کرد: پاک سازی نقاط پرتردد جوانان از توزیع مواد مخدر یکی از رویکردهای جدی پلیس است، به طوری که در سال گذشته در پاک سازی حاشیه و اطراف مدارس در سراسر کشور قریب به 2 تن انواع مواد مخدر کشف شد و این یعنی توانستیم یک ایمنی را در حاشیه مدارس ایجاد کنیم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا یادآور شد: اقدامات پلیس در پاک سازی نقاط تردد جوانان به ویژه حاشیه مدارس امسال با 'سرعت' و 'دقت' بیشتری دنبال می شود.

* اقدامات پیشگیرانه پلیس در راستای مبارزه با مواد مخدر
وی گفت: در راستای افزایش ایمنی جامعه و دانش مردم، برنامه های پیشگیرانه در مدارس، مساجد، مجموعه های فرهنگی و محیط های کار را دنبال می کنیم چرا که معتقدیم با آموزش می توانیم آحاد جامعه را نسبت به خطرات مواد مخدر و اعتیاد آگاه کنیم.
سردار زاهدیان یادآور شد: ایجاد مراکز مشاوره و پیشگیری از اعتیاد در مجاورت مراکز پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری معاونت اجتماعی ناجا یکی دیگر از رویکرد های این پلیس است، همچنین اقدامات مشاوره ای معاونت اجتماعی ناجا در کلانتری ها و مراکز آموزشی نقش مهمی در فرآیند مبارزه با مواد مخدر داشته است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: تولید بسته های فرهنگی اعم از فیلم، انیمیشن، تیزرهای تبلیغی و ... از دیگر رویکردهای این پلیس در تحقق اقدامات پیشگیرانه است.
وی افزود: ممکن است در محیط های آلوده به جوانان عزیز پیشنهادات نامعقولی شود که انتظار می رود این قشر فهیم قدرت 'نه' گفتن را داشته باشند و به خاطر یک هیجان و شادی لحظه ای زندگی و آینده خود را تباه نکنند.