نقشه جوان برای منشی تنهای یک پزشک تهرانی

سارق معتاد که متهم است با تهدید چاقو از منشی‌مطب‌ها سرقت می‌کرد، بازداشت شد.

سرهنگ فرهاد حیدری، رئیس کلانتری‌103 گاندی در توضیح ماجرا گفت: دو روز قبل از طریق مرکز فوریت‌های پلیس‌110 به مأموران کلانتری خبر رسید سارق نقابداری در یکی از ساختمان‌های پزشکی خیابان گاندی پنهان شده است.

لحظاتی بعد تیمی از مأموران کلانتری در محل حاضر شده و متهم را بازداشت کردند. در اولین بررسی‌ها مشخص شد که متهم در حالی که ماسک به چهره داشت وارد یکی از مطب‌های ساختمان شده و با تهدید چاقو از دو منشی مطب سرقت کرده است.

یکی از منشی‌ها گفت: من در حال مرتب کردن پرونده بیماران بودم که ناگهان مرد جوانی در حالی که ماسک آلودگی به چهره داشت وارد شد. تصور کردم که بیمار است، اما با تهدید چاقو از من و همکارم خواست که هر چه پول نقد داریم به او بدهیم که از ترس قبول کردیم.

او سپس داروهای ترک اعتیاد و داورهای دیگری را از داخل مطب سرقت کرده و از محل فرار کرد. ما هم به سرعت نگهبان ساختمان را با خبر کردیم. سارق هم وقتی متوجه شد که نگهبان از ماجرا با خبر شده است در جایی داخل ساختمان پنهان شد که با حضور پلیس دستگیر شد.

متهم 32‌ساله در بازجویی‌ها به سرقت اعتراف کرد و گفت: من فوق‌دیپلمه، بیکار و اهل شهرستان هستم و جایی برای زندگی ندارم. مدتی قبل به خاطر اعتیاد شدیدی که پیدا کرده بودم راهی تهران شدم، اما چون پولی برای تأمین معاش نداشتم، تصمیم گرفتم تا از منشی‌مطب‌های پزشکی سرقت کنم برای همین در زمان‌هایی که منشی‌ها تنها بودند وارد شده و اقدام به سرقت می‌کردم. متهم در بازجویی‌ها به یک سرقت مشابه اعتراف کرد.

سرهنگ حیدری گفت: در بررسی سوابق متهم مشخص شد که او از مجرمان سابقه‌دار که از سوی پایگاه دوم پلیس آگاهی تحت تعقیب است که با تشکیل پرونده راهی پلیس آگاهی شد.

سرهنگ حیدری همچنین گفت: در بررسی ساختمان محل سرقت مشخص شد که محل مجهز به دوربین مداربسته نیست که احتمالاً متهم با آگاهی از این موضوع محل را برای ارتکاب جرم انتخاب کرده است.

منبع: فانوس نیوز