انفجار خط لوله گاز در میدان مطهری قم

انفجار خط لوله گاز در میدان شهید مطهری قم منجر به تخریب چند مغازه شد.

خبرگزاری فارس: انفجار خط لوله اصلی گاز در میدان شهید مطهری قم منجر به تخریب شدن چند باب مغازه در این محل شد اما خوشبختانه با توجه به رخ دادن این حادثه در ساعات اولیه صبح احتمالا تلفاتی نداشته است.

نشت لوله آب در این محل منجر به خالی شدن زیر لوله گاز شده و همین مسئله منجر به شکستگی این لوله و وقوع انفجار شده است.

بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس تعدادی مغازه در محل وقوع این حادثه کاملا تخریب شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم به خبرنگار فارس گفت: این حادثه مربوط به مترو نبوده و فعالیت پروژه در این بخش پایان یافته است.

وی با اشاره به اینکه چنین حادثه ای می‌توانست در هر نقطه از شهر روی بدهد، خاطرنشان کرد: نیروهای آتش‌نشانی در دقایق اولیه به محل حادثه اعزام شده و نسبت به ایمن‌سازی اقدام کردند.

عباس جعفری یادآور شد: در حال حاضر عملیات خاکبرداری آغاز شده و تیم‌های ما در حال بررسی وجود تلفات احتمالی در این حادثه هستند.

*حادثه تلفات جانی نداشت

مهدی فراهانی، معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به حادثه انفجار لوله گاز میدان مطهری اظهار کرد: این حادثه اوایل صبح امروز روی داد که نیروهای اورژانس بلافاصله پس از تماس به محل حادثه اعزام شدند ولی این حادثه تاکنون تلفات جانی نداشته است.

وی با بیان اینکه نیروهای اورژانس در کنار عوامل امدادی دیگر مانند آتش‌نشانی، پلیس و شهرداری در محل حادثه حضور داشتند گفت:‌ آتش‌نشانی و دستگاه‌های دیگر مشغول آواربرداری بوده و نیروهای اورژانس نیز در محل حاضر هستند.

فراهانی گفت: اکنون فعالیت آواربرداری به پایان رسیده ولی هنوز دو دستگاه آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند.