تلفات فوران آتشفشان در گواتمالا به ۹۹ نفر رسید

تارنمای شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد: فوران آتشفشان فوئگو در گواتمالا تاکنون دست کم ۹۹ کشته برجای گذاشته است. فاکس نیوز اضافه کرد: اگرچه تلاش‌ها برای نجات بازماندگان وجود دارد، اما شرایط آب و هوایی، چون بارش شدیدباران، چالش‌هایی را برای تیم‌های امدادی به وجود آورده است؛ بارش‌ها به سفت شدن خاکستر‌های ضخیم برجای مانده در منطقه منجر شده اند.

تارنمای شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد: فوران آتشفشان فوئگو در گواتمالا تاکنون دست کم ۹۹ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش ایرنا از این تارنمای آمریکایی، به موجب فوران آتشفشان در گواتمالا دست کم ۹۹ تن کشته و ۲۰۰ نفر مفقود شده اند و کماکان احتمال بالا رفتن شمار این تلفات وجود دارد.
فاکس نیوز اضافه کرد: اگرچه تلاش‌ها برای نجات بازماندگان وجود دارد، اما شرایط آب و هوایی، چون بارش شدیدباران، چالش‌هایی را برای تیم‌های امدادی به وجود آورده است؛ بارش‌ها به سفت شدن خاکستر‌های ضخیم برجای مانده در منطقه منجر شده اند.
به گزارش ایرنا، فوران آتشفشان 'فوئگو' (Fuego) در گواتمالا باعث جاری شدن رودی از مواد مذاب در روستا‌های اطراف این آتشفشان شده است.
به دنبال فوران این آتشفشان که ازیکشنبه گذشته آغاز شده، مقامات گواتمالا نسبت به ادامه فعالیت آن و انفجار و فوران‌های بیشتر به ساکنان مناطق اطراف هشدار دادند.
به نوشته سی ان ان، فوران این آتشفشان زندگی یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ساکنان این بخش از گواتمالا را تحت تاثیر قرار داده و تاکنون سه هزار و ۱۰۰ نفر ناگزیر به ترک خانه‌های خود شده اند.
آتشفشان فوئگو با ارتفاعی برابر با سه هزار و ۷۶۳ متر از سطح دریا در جنوب گواتمالا یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های واقع در آمریکای مرکزی است.