خسارت سیل به شهرک صنعتی اشتهارد جبران می شود

کرج-ایرنا- معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان شهرک های صنعتی کشور با اشاره به خسارت سیل به دیوارهای برخی واحدهای تولیدی و زیر ساخت ها در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز،گفت: بیش از 90 درصد این خسارات جبران می شود.

به گزارش ایرنا، عزیز محمدی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای خسارت دیده از سیل هفته جاری در شهرک صنعتی اشتهارد در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این شهرک صنعتی دارای بیش از یکهزار واحد صنعتی فعال است که 3 روز پیش سیلاب خساراتی به آن وارد کرد.
وی اضافه کرد: 3 روز پیش در کمتر از 30 دقیقه بارندگی رگباری حدود 20 میلی متر در اشتهارد بارندگی داشتیم که به علت نفوذ ناپذیری اراضی بالا دست، سبب جاری شدن سیلاب در شهرک صنعتی اشتهارد شد.
محمدی اظهار داشت: وقوع این سیلاب سبب خساراتی به برخی زیر ساخت های شهرک شده و به صورت محدود خرابی دیوار محوطه برخی از این واحدها را داشته ایم.
وی گفت: همچنین بخشی از آسفالت معابر، جدول کشی و کانال های آب های شهرک صنعتی اشتهارد خسارت دید.
محمدی با اشاره به اینکه میزان دقیق خسارت وارده را کارشناسان باید مشخص کنند، بیان داشت: وجود کانال هدایت آب سطحی در پائین دست شهرک صنعتی اشتهارد ، نقش موثری در کاهش خسارات داشت.
شهرستان اشتهارد واقع در 70 کیلومتر جنوب غربی کرج مرکز استان البرز 3 روز پیش براثر بارش شدید باران برخی مناطق آن با مشکل جاری شدن سیلاب مواجه شد که 2 سرنشین یک خودرو نیز مجروح شدند.