محدودیت ترافیکی پایان هفته اعلام شد

تهران - ایرنا - مرکز مدیریت راههای کشور، محدودیت های ترافیکی برخی محورهای برون شهری دربازه زمانی 17 تا 19 خرداد ماه جاری را اعلام کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، طی شبانه ‌روز گذشته، از کل تردد ثبت ‌شده یعنی 2 هزار و 179 تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 2.7 درصد کاهش تردد گزارش شده که سهم وسایل نقلیه سنگین 12.7 درصد، اوج تردد بین ساعات 18 تا 19 و کمترین تردد بین ساعات چهار تا پنج ثبت شده است.
براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی شعب راهداری کشور در حال حاضر به‌ استثنای محور‌های مسدود و ممنوع، سایر محور‌های مواصلاتی کشور باز است و تردد به روال عادی جریان دارد.
تردد انواع وسایل نقلیه نیز از ساعت 12 روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز شنبه 19 خرداد، از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است و با اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز دوشنبه 19 خرداد، از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

*پرترددترین جاده‌های کشور
آزادراه تهران - کرج، آزادراه کرج - قزوین، آزادراه‌ ‌‌کرج ‌- تهران،‌ آزادراه ‌قزوین ‌- کرج، محور تهران - پاکدشت‌‌‌‌ و پاکدشت - تهران، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران - قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم - تهران‌‌، آزادراه زنجان - قزوین، محور تهران - شهریار و شهریار - تهران‌‌‌‌ در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌ است.

*محدودیت‌ ترافیکی جاده‌‌های منتهی به شمال‌ تا ‌روز شنبه 19 ‌خرداد‌
‌تردد موتور‌سیکلت تا ساعت 6 روز شنبه 19 خرداد در محورهای کرج - چالوس‌، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است؛ البته تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

* محور کندوان یک‌طرفه می‌شود
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز شنبه 19 خرداد، از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز دوشنبه 19 خرداد، از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

* محور هراز‌ 18 خرداد یک‌طرفه می‌شود
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز شنبه 19 خرداد، از رودهن به سمت آمل ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز شنبه 19 خرداد، از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء ) به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

* محدودیت ترافیکی و‌سایل نقلیه سنگین غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی‌
در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت از ‌کرج به چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.
در محور هراز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز شنبه 19 خرداد، از رودهن به سمت آمل ممنوع است و با اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز جمعه 18 خرداد تا 2 بامداد روز شنبه مورخ 19 خرداد، از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرفه خواهد بود.

*محور کندوان:
تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

*محور هراز:
تردد همه تریلرها کماکان ممنوع است.
تردد همه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 6 تا 24 روز های دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه 14، 15، 16 و 17 خرداد و همچنین از ساعت 6 صبح روز جمعه، 18 خرداد تا ساعت 12 روز شنبه 19 خرداد، از محور هراز ممنوع خواهد بود.

*محور فیروزکوه:
تردد همه تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 22 روز های دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه 14، 15 ،16 و 17 خرداد، از ساعت 8 روز جمعه 18 خرداد تا ساعت 8 روز شنبه 19 خرداد، از محور فیروزکوه ممنوع است.

*محور قدیم رشت - قزوین و بالعکس:
تردد همه تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 24 روزهای دوشنبه و جمعه 14 و 18 خرداد در محور فوق ممنوع خواهد بود.

*محور آستارا - اردبیل و بالعکس:
تردد همه تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی، از ساعت 8 تا 24 روزهای دوشنبه و جمعه 14 و 18 خرداد، در محور فوق ممنوع است.

*محور سلفچگان - قم ( باند رفت به سمت قم):
تردد همه تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 15 تا 24 روز جمعه 18 خرداد، در محور فوق ممنوع است و مسیر جایگزین آن، آزاد راه تهران - ساوه خواهد بود.

*محورهای مشهد - قوچان - شیروان - بجنورد - آشخانه - جنگل گلستان و بالعکس:
تردد همه تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 8 تا 22 روز جمعه 18 خرداد در محورهای فوق ممنوع اعلام شد.

*محورهای مشهد - سبزوار، مشهد - تربت حیدریه و بالعکس:
تردد همه تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 16 تا 24 روز پنجشنبه 17 خرداد و نیز از ساعت 8 تا 24 روز جمعه 18 خرداد، در محورهای فوق ممنوع خواهد بود.

*ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌
محور رامیان -اولنگ - شاهرود ‌در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی در حال حاضر مسدود ‌است.
‌محور فرعی شمشک - دیزین در استان‌های البرز و تهران، از 17 تیر 96 تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

**محدودیت ترافیکی راه‌ها:
‌محور کرج - چالوس به دلیل اجرای عملیات کارگاه جاده‌ای (‌تونل‌های امیرکبیر و کندوان) از 19 تا 22 خرداد ماه جاری، روزهای شنبه‌، یکشنبه‌، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 21 در حوزه استان مازندران (‌در مقطع مرزن‌آباد‌) و از ساعت 22 و30در حوزه استان البرز (‌در مقطع میدان امیرکبیر کرج‌) تا ساعت 5 بامداد روز بعد مسدود است و تردد از محورهای فیروزکوه و هراز انجام می‌شود.
مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.