سی ان ان: آتشفشان در گواتمالا 25 کشته برجای گذاشت

تهران – ایرنا – شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: فوران آتشفشان 'فوئگو' (Fuego) در گواتمالا باعث جاری شدن رودی از مواد مذاب در روستاهای اطراف این آتشفشان شده و تاکنون 25 کشته و 20 مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این شبکه آمریکایی گزارش داد: به دنبال فوران این آتشفشان که از دیروز(یکشنبه)آغاز شده است، مقامات گواتمالا نسبت به ادامه فعالیت آن و انفجار و فوران های بیشتر به ساکنان مناطق اطراف هشدار دادند.
سی ان ان افزود: وسعت خاکستر ناشی ازاین فوران آتشفشانی به 19 کیلومتر رسیده است.
بنابراین گزارش، مقامات گواتمالا خواستار تخلیه ساکنان اطراف این کوه شده وهمچنین به ساکنان سه شهر'ساکاتپکوئز'(Sacatepequez)، 'چیمالتنانگو' (Chimaltenango) و 'اسکوئینتلا' (Escuintla) در باره عواقب ناشی ازاین آتشفشان هشدار دادند.
سی ان ان در ادامه گزارش داد: فوران این اتشفشان زندگی یک میلیون و700هزار نفر از ساکنان این بخش از گواتمالا را تحت تاثیر قرار داده و تاکنون سه هزار و 100 نفر ناگزیر به ترک خانه های خود شده اند.
به گزارش ایرنا، جمهوری گواتمالا با جمعتی بالغ بر 17 میلیون نفر و وسعتی نزدیک به 109 هزار کیلومتر مربع واقع در آمریکای مرکزی و هم مرز با مکزیک و مشرف به اقیانوس آرام است.
آتشفشان فوئگو با ارتفاعی برابر با سه هزار و 763 متر از سطح دریا در جنوب گواتمالا یکی از فعال ترین آتشفشان های واقع در آمریکای مرکزی است.