اجرای طرح ویژه ترافیکی و انتظامی در شهرهای ساحلی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان از اجرای طرح ویژه ترافیکی و انتظامی در شهرهای ساحلی خبر داد و گفت: اجرای طرح ارتقاء امنیت اخلاقی در سواحل، نیازمند مشارکت جدی تمامی دستگاه‌های اجرایی است.

سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه در جلسه کمیته فرهنگی، تبلیغی و اطلاع‌رسانی ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌های ساحلی گیلان که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد با اشاره به لزوم اجرای اقدامات موثر فرهنگی در راستای طرح سالم سازی دریا، اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های مهم ما افزایش سطح تعامل و همکاری دیگر سازمان‌های فرهنگی و اجرایی در اجرای طرح ارتقاء امنیت اخلاقی و پایش سواحل است.

معاون اجتماعی پلیس گیلان افزود: وظیفه نیروی انتظامی در طرح دریا برقراری امنیت اجتماعی و اخلاقی، برخورد با ناهنجاری‌ها و برقرای نظم و امنیت ترافیکی و انتظامی است به گونه‌ای که مسافران با خیالی آسوده در سواحل و تفرجگاه‌ها حضور پیدا کنند و دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند.

این مقام انتظامی با اشاره به اجرای طرح ویژه ترافیکی و انتظامی در شهرهای ساحلی تصریح کرد:در حوزه برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی نیز هماهنگی و تعامل بسیار مناسبی با دستگاه قضایی صورت گرفته و پلیس با افرادی که با اعمال و رفتار خود موجب سلب آسایش و امنیت مردم شوند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم بسترسازی برای تحقق فرهنگ اسلامی حجاب و عفاف و اهمیت این اصل اساسی و مهم در زندگی فردی و اجتماعی خاطرنشان کرد:صرفنظر از تأکیدات شارع مقدس اسلام بر موضوع عفاف و حجاب، این موضوع امری فرهنگی بوده و تحقق آن در سطح جامعه، نیازمند همکاری و مشارکت تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و فرهنگی است .

به گزارش ایسنا، سرهنگ جعفری خیرخواه پیاده سازی فرهنگ عفاف و حجاب در لایه‌های مختلف جامعه را گامی اساسی در ارتقاء امنیت اخلاقی جامعه برشمرد و اظهار کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و اثر بخشی اقدامات پلیس، مستلزم همگرایی و همکاری همه نهادها و آحاد مردم است و نیروی انتظامی نیز بر حسب وظیفه،مقتدرانه با مظاهر علنی فساد و برهم‌زنندگان امنیت و آسایش شهروندان برخورد خواهد کرد.

اجرای تبلیغات محیطی و چاپ و توزیع بروشورهای آگاهسازی با موضوع عفاف و حجاب در سواحل، تفرج‌گاه‌ها و مراکز خرید،برآورد معضلات اجتماعی مناطق ساحلی،برپایی ایستگاه‌های مشاوره‌ در سواحل و ارائه خدمات مشاوره‌ حضوری با موضوعات خانواده، روانشناسی، فرهنگی، برپایی نمایشگاه‌های عفاف و حجاب و ...از دیگر برنامه‌های اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان در ایام تعطیلات تابستان خواهد بود.