95 غیر نظامی ماه می در عراق کشته شدند

تهران - ایرنا- بر اساس آمار هیات یاری رسانی سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) در ماه می 2018 (11 اردیبهشت تا 10 خرداد 97) تعداد 95 غیرنظامی عراقی کشته و 163 نفر مجروح شدند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، این ارقام شامل غیر نظامیان عادی و سایر افراد از قبیل ماموران پلیس در حال ماموریت غیررزمی، اعضای دفاع غیرنظامی، ماموران حفاظت شخصی، ماموران پلیس حفاظت از تاسیسات، و کارکنان آتش‌نشانی می‌شود که در زمان فوت یا جراحت غیرنظامی محسوب می‌شدند.
این گزارش می افزاید: از مجموع آمار ثبت شده از سوی یونامی در ماه می، تعداد تلفات غیرنظامیان (بدون احتساب ماموران پلیس) 86 نفر بوده است، و در عین حال 148 غیرنظامی (بدون در نظر گرفتن مأموران پلیس) مجروح شده‌اند.
در این گزارش آمده است: بیشترین میزان تلفات غیرنظامیان در استان بغداد با مجموع 117 نفر (45 کشته و 72 زخمی) گزارش شده است. در رده‌های بعدی از نظر میزان تلفات، استان دیاله با 9 کشته و 35 زخمی، و استان کرکوک با 20 کشته و 16 زخمی قرار دارند.
این گزارش می افزاید: به موجب اطلاعات دریافتی از اداره بهداشت انبار، تعداد تلفات غیرنظامیان در این استان 21 نفر (6 کشته و 15 مجروح) بوده است. این ارقام تا پایان روز 31 می را شامل می شود.